REKLAMA
REKLAMA

Akcja „TRUCK”, czyli ciężarowe pod lupą

POWIAT BRZOZOWSKI. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę 89 pojazdów poruszających się po drogach powiatu brzozowskiego. Sprawdzana była między innymi: trzeźwość kierowców i czas ich pracy.

Wzmożone kontrole ciężarówek mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzali przede wszystkim:

– czas pracy kierowców, którzy prowadzą ciężarówki (ściśle regulują to przepisy),
– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– stan techniczny pojazdów wykorzystywanych w transporcie rzeczy, ich niezbędne wyposażenie, przede wszystkim w sprzęt gaśniczy,
– wybór miejsc parkowania w czasie podróży,
– stan trzeźwości kierowców.

Policjanci tego dnia skontrolowali łączenie 89 pojazdów, w tym 5 autobusów i 57 samochodów ciężarowych. Ujawnili 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, 15 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdu oraz 5 pojazdów nie dopuszczonych do ruchu. Tego dnia funkcjonariusze nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych, zastosowali 3 pouczenia i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

KPP Brzozów

12-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)