REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie przedstawicieli samorządów Gminy Zamość oraz Gminy Sanok

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 29 listopada oraz 1 grudnia 2012 r.  przedstawiciele  samorządu z gminy Zamość odwiedzili  Gminę Sanok. Spotkanie  dotyczyło między innymi nawiązania współpracy w kwestii oświaty, kultury i zadań o charakterze ogólnodostępnym.

29 listopada odbyło się spotkanie poświęcone nawiązaniu współpracy między gminami w zakresie:
– oświaty, wychowania i edukacji,
– kultury, rekreacji, sportu, turystyki,
– zadań o charakterze ogólnospołecznym,
– wspierania i upowszechniania idei samorządowej.
– promocji gmin.

Współpraca taka otwiera przed społecznościami obu gmin możliwości realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć.

W spotkaniu  pod przewodnictwem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego oraz Anny Hałas p.o. Wójta Gminy Sanok  udział wzięli Radni Gminy Sanok, lokalni liderzy i inni przedstawiciele społeczności lokalnej. Honorowymi uczestnikami spotkania byli: Sławomir Miklicz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz  Sebastian Niżnik – Starosta Sanocki.

Natomiast, w  dniu 1 grudnia 2012 r.  goście z Zamościa wraz z Anną Hałas zwiedzali teren Gminy Sanok, przez co mogli zapoznać się z zarówno z dziedzictwem kulturowym, walorami turystycznymi oraz strategicznymi inwestycjami, m.in. szkołę w Strachocinie z halą sportowa, Wiejski Dom Kultury i Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostarowcach, zabytkową cerkiew w Jurowcach oraz nowo wybudowaną szkołę w Falejówce.

Warto przypomnieć, że obie gminy biorą już  udział w realizacji 3-letniego unijnego projektu o nazwie „Rozwój i współpraca pierścieniowych gmin Polski Wschodniej”. Ponadto,  samorządy widzą dalsze perspektywy efektywnej współpracy na szerszym polu.

źródło: Gmina Sanok

07-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)