REKLAMA
REKLAMA

Święto Szkoły oraz Smaki Doliny Sanu w Dobrej (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: 2 czerwca odbyło się uroczyste nadanie imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dobrej. Na patrona szkoły został wybrany Jan Paweł II. Popołudniu natomiast odbyła się  impreza „Smaki Doliny Sanu”.

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dobrej miała bardzo podniosły charakter. Rozpoczęła ją Msza Święta, następnie w szkole odbył się program muzyczno – słowny przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

2 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców Dobrej, ponieważ o godzinie 13.00 rozpoczęła się impreza „Smaki Doliny Sanu”, zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania Dolina Sanu.

W ramach imprezy wystąpił zespół wokalno-taneczny „Tyrawianie”, Orkiestra Dęta OSP w Pakoszówce. Mieszkańcy oraz goście mogli zasmakować  tradycyjnych potraw lokalnych, a także podziwiać dzieła rękodzielników, garncarza , bibułkarki, ikonopisarki, hafciarki, wikliniarza.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku zademonstrowali jak udzielać pierwszej pomocy, a funkcjonariusze Straży Granicznej i GOPR-u zorganizowali pokaz sprzętu i wyposażenia, jakim dysponują ich jednostki.

Z wielkim entuzjazmem została powitana przez mieszkańców i gości „wielka niespodzianka”, czyli motocykliści z Sanoka „Pirates of Roads”, którzy wszystkich chętnych zabierali na przejażdżkę swoimi imponującymi maszynami.

Impreza „Smaki Doliny Sanu” była świetną okazją do uroczystego otwarcia nowego placu zabaw w Dobrej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Mariusz Szmyd, wójt gminy Sanok, Sebastian Niżnik, starosta powiatu sanockiego, Anna Dziurdziewicz, sołtys miejscowości Dobra. Budowa placu zabaw w Dobrej kosztowała 25 tys. złotych i została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania „Małe Projekty.

Impreza „Smaki Doliny Sanu” z pewnością należała do udanych. Zgromadziła mieszkańców Dobrej i nie tylko, którzy zasmakowali pysznych regionalnych smakołyków, posłuchali ludowej muzyki, a najwytrwalsi bawili się do białego rana.

05-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)