REKLAMA
REKLAMA

Święty Mikołaj odwiedził pacjentów onkologii w Brzozowie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Choć wiele osób zdążyło już zapomnieć o tegorocznych „mikołajkach”, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS rozpoczęło Akcję „Mikołajkowa Niezapominajka”. Wysłanniczki Św. Mikołaja zawitały na oddziały onkologiczne w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie.

Akcja taka jak dziś, była szansą na pozytywne wzmocnienia nadziei, wiary, poczucia sensu życia poprzez powrót do czasów dzieciństwa, gdy wierzyło się w istnienie Świętego Mikołaja. To właśnie jego postać jest symbolem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że dzięki wierze, człowiek ma siłę przezwyciężyć życiowe zakręty” – Kinga Midzio.

To nasza kolejna, pełna radości i pozytywnych emocji wizyta u pacjentów. Dzięki ofiarności wielu sponsorów udało nam się wywołać uśmiech, tak cenny podczas walki z chorobą. Jeden ze sponsorów – AGENDA 2000,  osobiście wcielił się w rolę elfa i dzielnie wędrował  razem z nami po oddziałach sunąc „sanie” pełne prezentów.  Otwartość i optymizm wśród pacjentów były niesamowite a sposób w jaki nas witano i otwartość z ich strony pozytywnie nas zaskoczyły. Dla nas ta Akcja, to po raz kolejny dawka pozytywnej energii i siły do dalszych działań” – Aneta Dyląg.

„Mikołajkowa Niezapominajka” odwiedziła w tym roku już oddziały onkologiczne w Gorlicach, Rzeszowie, Hospicjum Dziecięce w Rzeszowie oraz ginekologię w Sanoku. Planuje zawitać jeszcze do Poznania, Krosna, Jasła, Leska i Ustrzyk Dolnych.

red. AR

14-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)