REKLAMA
REKLAMA

Święty Mikołaj odwiedził pacjentów onkologii w Brzozowie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Choć wiele osób zdążyło już zapomnieć o tegorocznych „mikołajkach”, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS rozpoczęło Akcję „Mikołajkowa Niezapominajka”. Wysłanniczki Św. Mikołaja zawitały na oddziały onkologiczne w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie.

Akcja taka jak dziś, była szansą na pozytywne wzmocnienia nadziei, wiary, poczucia sensu życia poprzez powrót do czasów dzieciństwa, gdy wierzyło się w istnienie Świętego Mikołaja. To właśnie jego postać jest symbolem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że dzięki wierze, człowiek ma siłę przezwyciężyć życiowe zakręty” – Kinga Midzio.

To nasza kolejna, pełna radości i pozytywnych emocji wizyta u pacjentów. Dzięki ofiarności wielu sponsorów udało nam się wywołać uśmiech, tak cenny podczas walki z chorobą. Jeden ze sponsorów – AGENDA 2000,  osobiście wcielił się w rolę elfa i dzielnie wędrował  razem z nami po oddziałach sunąc „sanie” pełne prezentów.  Otwartość i optymizm wśród pacjentów były niesamowite a sposób w jaki nas witano i otwartość z ich strony pozytywnie nas zaskoczyły. Dla nas ta Akcja, to po raz kolejny dawka pozytywnej energii i siły do dalszych działań” – Aneta Dyląg.

„Mikołajkowa Niezapominajka” odwiedziła w tym roku już oddziały onkologiczne w Gorlicach, Rzeszowie, Hospicjum Dziecięce w Rzeszowie oraz ginekologię w Sanoku. Planuje zawitać jeszcze do Poznania, Krosna, Jasła, Leska i Ustrzyk Dolnych.

red. AR

14-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)