REKLAMA
VIVO sc

„Szajka” nastolatków ukradła skuter

POWIAT BRZOZOWSKI. Już następnego dnia po zgłoszeniu, w rękach policjantów znaleźli się młodzi mężczyźni, którzy ukradli skuter z terenu prywatnej posesji. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu brzozowskiego w wieku od 15 do 17 lat.

W czwartek, do brzozowskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Starej Wsi. Kobieta poinformowała dyżurnego Policji o tym, że minionej nocy z terenu prywatnej posesji, ktoś ukradł skuter będący jej własnością.

Bezpośrednio po odebraniu zgłoszenia, dyżurny skierował we wskazany rejon patrol. Kilka minut później, policjanci byli na miejscu popełnionego przestępstwa. Już po wstępnych ustaleniach i analizie uzyskanych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości co do tego, że kradzieży nie dopuściła się jedna osoba.

Już następnego dnia po tym zgłoszeniu nastąpił przełom w sprawie. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z kradzieżą. Przypuszczenia policjantów były słuszne. Okazali się nimi młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 17 lat. Funkcjonariusze odnaleźli również miejsce, gdzie sprawcy ukryli skradziony skuter. Ostatecznie wrócił on do jego właściciela.

W piątek, najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania 17-latek przyznał się  do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O losach 15 i 16- latka zadecyduje sąd rodzinny.

KPP Brzozów

23-10-2012
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.