REKLAMA
REKLAMA

Wójt Mariusz Szmyd otrzymał medal za „Białego Orlika”

GMINA SANOK. Polski Klub Infrastruktury Sportowej nagrodził wójta Mariusza Szmyda za rozwój infrastruktury sportowej gminy. Gmina Sanok to z pewnością jedna z najbardziej sportowych gmin na Podkarpaciu.

Wójt gminy Sanok, Mariusz Szmyd otrzymał Honorowy Medal Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej (PKIS) za powstanie „Białego Orlika” w Trepczy,  którego uroczyste otwarcie miało miejsce 25 stycznia b.r.

Wręczenie Honorowych Medali PKIS odbyło się podczas V Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale w dniach 27-28 marca 2012 roku.

„W dowód uznania Pana inicjatywy, aktywności i wysiłków zakończonych budową „Białego Orlika” w ramach II edycji Ogólnopolskiego Programu Budowy Lodowisk, Zarząd Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej postanowił wyróżni Pana Wójta Honorowym Medalem PKIS „Razem Budujemy Sukces”. – Takie gratulacje otrzymał Mariusz Szmyd od Marka Zdziebłowskiego, Prezesa Zarządu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej.


„Przyznając wyróżnienia chcemy, żeby Pan i pozostali uczestnicy programu „Biały Orlik” byli inspiracją i przykładem dla innych jak z sukcesem budowa nowoczesną infrastrukturę sportową i rekreacyjną, a tym samym przyczynia się do rozwoju sportu i rekreacji w Polsce”.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z otrzymania tego wyróżnienia. Powstanie „Białego Orlika” w Trepczy to ogromny sukces, który przyczyni się do rozwoju całej gminy, równocześnie dając nowe możliwości wszystkim jej mieszkańcom – mówi gospodarz gminy.

Nagroda inspiruje i motywuje
Celem Kongresu (jedynego takiego wydarzenia w Polsce), oprócz nagrodzenia zasłużonych osób, jest popularyzowanie wiedzy o rynku infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce, sposobach finansowania tego typu inwestycji oraz zapoznanie uczestników z najnowszymi rozwiązaniami projektowymi, materiałowymi i technologicznymi stosowanymi w branży.

W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele samorządów z całej  Polski (prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy wydziałów inwestycji i sportu, szefowie ośrodków sportu i rekreacji, dyrektorzy szkół), firmy polskie i zagraniczne, działające na rynku infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, a także eksperci z zakresu projektowania, finansowania, budowy i zarządzania obiektami sportowymi.

Uczestnictwo wójta, Mariusza Szmyda w wydarzeniu na taką skalę, z pewnością zaprocentuje w przyszłości podczas kolejnych działań o charakterze sportowo-rekreacyjnych.


05-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)