REKLAMA
REKLAMA

Wystawa fotografii w ODK Puchatek

SANOK / PODKARPACIE. Osiedlowy Dom Kultury Puchatek zaprasza na wystawę fotografii Barbary Czernek „Skalne miasto”. Wernisaż odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18:00 w Galerii Artistic ODK Puchatek.

Barbara Czernek – z wykształcenia jestem architektem, studia ukończyłam w Krakowie. Od 1972 roku mieszkam w Sanoku, tutaj spędziłam swoje dorosłe życie – aktualnie jestem już na emeryturze.
Fotografia towarzyszyła mi niemal od zawsze. Najpierw fotografia czarno – biała i mała ciemnia w łazience.  Poźniej ZENIT i pierwszy aparat cyfrowy – kompakt Canon. Bardzo długo zajmowałam się fotografią dokumentacyjną, chociaż aparat towarzyszył mi również w trakcie urlopów i wyjazdów zagranicznych.  Fotografią o charakterze artystycznym zainteresowałam się przed prawie sześcioma laty, kiedy to zaproszono mnie na spotkanie Sanockiego Klubu Fotografików. Wtedy też zaczęłam wyjeżdżać na warsztaty i plenery fotograficzne i do dziś staram się rozwijać swoje umiejętności.

Dla mnie fotografia jest sztuką piękna – jak kiedyś ją nazywano – utrwala moje momenty zachwytu, piękne i ważne. Na swoich pracach nie poprawiam rzeczywistości ani jej nie zmieniam. Ona po prostu jest, tak ją widzę.  Przedstawione na wystawie fotografie powstawały w trakcie plenerów w Karkonoszach w ciągu trzech lat. Wielokrotnie wracałam w znane mi już miejsca w poszukiwaniu odpowiedniego kadru i światła. Widoki są tam tak niesamowite, że miałam poczucie przeniesienia w inny wymiar rzeczywistości. Tajemnicze zakamarki, uskoki, przejścia, uformowane w fantastyczne postacie skały. Mam nadzieję, że tę atmosferę tajemnicy, tak bardzo mnie poruszającą, udało mi się przekazać.

Wernisaż: 19 XII 2012r., godz. 18.00

Wystawa w Galerii Artistic ODK Puchatek, ul.Traugutta 9
Wystawa czynna: 19 XII 2012 – 15 I 2013

ODK Puchatek

14-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)