REKLAMA
REKLAMA

Złota jesień sanockich akordeonistów

SANOK / PODKARPACIE. Bardzo mocnym akcentem sanockich akordeonistów zakończyła się rekordowa konkursowa jesień. Seweryn Gajda zdobył I nagrodę podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Przemyślu. Wcześniej, sukcesy odnosił także Rafał Pałacki. 

Zaczęła się dwoma głównymi nagrodami Rafała Pałackiego i Seweryna Gajdy w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Lanciano (Włochy) pod koniec września. Imponującą kontynuacją sukcesów były kolejne trzy złote medale, które obydwaj uczniowie Andrzeja Smolika zdobyli na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Art-Duo Festiwal” (solo i w duecie) w Wiedniu.

W dniach 12-15.12 odbywał się XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, a Seweryn Gajda kontynuował swoją wspaniałą passę i zdobył I nagrodę, uzyskując świetną punktację 5,633 pkt. na 6 możliwych. Pięknie zaprezentował się na koncercie laureatów przy pełnej sali Przemyskiego Centrum Kulturalnego wykonując I cz. Suity Francka Angelisa „Brel-Bach”, zbierając gratulacje od wielu uczestników i jurorów z Polski, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Austrii, Szwajcarii i Serbii.

Seweryn mieszka w Olszanicy w Bieszczadach, jest uczniem klasy VI – dyplomowej w PSM II st. oraz klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

źródło: PSM Sanok

18-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)