REKLAMA
REKLAMA

O sanockim torze lodowym w Sejmie

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele Sanoka wzięli udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, które odbyło się kilka dni temu w Warszawie w gmachu Sejmu. Jedna z omawianych kwestii dotyczyła łyżwiarstwa szybkiego.

Poruszane były sprawy działalności Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, jego wyników oraz problemów związanych z infrastrukturą sportową dla tej dyscypliny, możliwości zadaszania torów lodowych w Polsce. Obecni podczas obrad komisji: Marian Kurasz – zastępca Burmistrza Sanoka, Damian Delekta – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku oraz Romuald Kaszubowicz – prezes Podkarpackiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa złożyli propozycję, aby do grupy planowanych zadaszeniach torów w Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim i Zakopanem, włączyć także sanocki tor lodowy ,,Błonie’’, na którym trenują olimpijczycy oraz uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy.


Wiceburmistrz Marian Kurasz przedstawił Sanok jako prężnie rozwijający się ośrodek sportowy z bardzo dobrą bazą, która przez kilka lat była systematycznie modernizowana, co potwierdzili to sami zawodnicy obecni podczas spotkania. Prezes Polskiego Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk mówił o dużym wsparciu samorządów dla tej dyscypliny w zakresie utrzymania obiektów sportowych – a jest to niemały koszt. Ministerstwo obiecało przeanalizować kwestię wsparcia dla polskiego łyżwiarstwa i przedstawi je na następnym spotkaniu sejmowej Komisji KFSiT.

– Bardzo ważna dla nas była możliwość spotkania się z prezydentami i przedstawicielami branżowych ośrodków sportowych innych miast, które posiadają już koncepcje zadaszenia nad torami. Po rozmowach z nimi znamy już realne koszty takiej inwestycji, a także metodykę przygotowań do zadania – podsumował Damian Delekta, dyrektor sanockiego MOSiR-u.

źródło: UM SANOK

 

01-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)