REKLAMA
REKLAMA

4 miliony na wodociągi dla gminy Sanok

GMINA SANOK / PODKARPACIE.  Dzięki unijnym pieniądzom mieszkańcy Czerteża, Kostarowiec, Załuża, Bykowiec, Zabłociec oraz Pisarowiec już wkrótce będą mieli dostęp do wodociągu.

Gmina Sanok pozyskała 4 232 004,13 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 schemat 4.Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom, działanie  4.1 Infrastruktura ochrony środowiska na realizację projektu „Poprawa infrastruktury wodociągowej na terenie Gminy Sanok”. Całkowita wartość projektu to 9 707 932,70zł.
Celem głównym projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej i poprawa zaopatrzenia w wodę Gminy Sanok, poprzez budowę sieci wodociągowej wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowościach: Czerteż, Kostarowce, Załuż, Bykowce, Zabłotce oraz Pisarowce.

To bardzo dobra wiadomość. Jest to kontynuacja działań związanych z poprawą dostępu do wody bieżącej mieszkańców Gminy Sanok. Pozyskana dotacja otwiera możliwość podjęcia prac projektowych dla budowy sieci wodociągowych w kolejnych miejscowościach. – mówi Anna Hałas Wójt Gminy Sanok.

16-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)