REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Bilans akcji ,,Znicz” na podkarpackich drogach. Zginęły 2 osoby

PODKARPACIE. „Znicz” to kryptonim największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczęły się we czwartek, 31 października i skończyły w niedzielę 3 listopada.

Jak co roku głównym zadaniem policjantów była dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

W tym roku na podkarpackich drogach zginęły 2 osoby, doszło do 24 wypadków, w których rannych zostało 31 osób.

W porównaniu do lat ubiegłych zatrzymano mniej nietrzeźwych kierowców, zmniejszyła się liczba rannych, jednak liczba wypadków jest podobna.

W ramach akcji ,,Znicz” o bezpieczeństwo na drogach powiatu sanockiego dbało 116 policjantów oraz 3 funkcjonariuszy innych służb, takich jak Straż Graniczna i Straż Miejska.

Statystyki tegorocznej akcji wskazują, że na drogach było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Na szczególną uwagę zasługuje liczba wypadków, osób rannych oraz nietrzeźwych kierujących.  Poniżej podsumowanie zdarzeń w powiecie sanockim.

źródło: KWP

04-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)