REKLAMA
REKLAMA

Blisko 1000 paczek papierosów bez akcyzy

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i urzędu celnego zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 59-letni mieszkaniec Brzozowa, u którego ujawniono wyroby tytoniowe naraził Skarb Państwa na uszczuplenie o łącznej wartości

ponad 13 tys. zł.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki przestępczością gospodarczą z brzozowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i urzędu celnego prowadzili czynności zmierzające do ujawniania osób nielegalnie handlujących wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Kilka minut po godz. 15, podczas przeszukania jednego z brzozowskich domów jednorodzinnych ujawnili i zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów.

Policjanci ustalili, że właścicielem zabezpieczonego towaru, który został sprowadzony z Ukrainy jest 59-letni mieszkaniec Brzozowa. Mężczyzna przechowywał tak znaczną ilość wyrobów tytoniowych w miejscu swojego zamieszkania. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi prawie 10 tys. zł. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Usłyszał już zarzut przestępstwa skarbowego i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

KPP Brzozów

28-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)