REKLAMA
REKLAMA

BOGDAN RZOŃCA: Nowe przepisy mogą zrujnować sanocki szpital (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. – Wejście w życie tego przepisu za trzy lata może zrujnować sanocki szpital – tak Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP określa sytuację jaka może mieć miejsce po wprowadzeniu przez Ministra Zdrowia rozporządzania o wymogach sprzętowych i lokalowych dla bloków operacyjnych.

Przypomnijmy aby szpital w Sanoku spełnił te wymagania potrzeba na nowy blok operacyjny oraz wyposażenie około 30 mln zł.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

– Szpital bez bloku operacyjnego w tej części Polski to jest po prostu tama dla turystów, to jest bardzo zła informacja dla przedsiębiorców, to przede wszystkim zła informacja dla chorych ludzi – mówił dla tvPodkarpacie.pl poseł Bogdan Rzońca.

– W interesie władz regionu, myślę tu o marszałku i wojewodzie, jest to aby znalazły się pieniądze na blok operacyjny – dodał poseł.

Gdzie szukać pieniędzy?
Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020 to zdaniem posła Bogdana Rzońcy szansa na spore dofinansowanie tej inwestycji.
– Absolutnie priorytetowo powinny zostać potraktowany szpital sanocki. Blok operacyjny to nie fanaberia związana z upiększaniem szpitala. To kluczowy fragment jego funkcjonowania – stanowczo stwierdza poseł Rzońca.

ZOBACZ TAKŻE:

Sanocki szpital potrzebuje od 25 do 35 mln zł. „Mamy XXI wiek. Nie da się operować w szopie” (FILM)

Podkarpackie szpitale w zdecydowanej większości nie spełniają wymogów ministra (FILM)

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)