REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

BOGDAN RZOŃCA: Nowe przepisy mogą zrujnować sanocki szpital (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. – Wejście w życie tego przepisu za trzy lata może zrujnować sanocki szpital – tak Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP określa sytuację jaka może mieć miejsce po wprowadzeniu przez Ministra Zdrowia rozporządzania o wymogach sprzętowych i lokalowych dla bloków operacyjnych.

Przypomnijmy aby szpital w Sanoku spełnił te wymagania potrzeba na nowy blok operacyjny oraz wyposażenie około 30 mln zł.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

– Szpital bez bloku operacyjnego w tej części Polski to jest po prostu tama dla turystów, to jest bardzo zła informacja dla przedsiębiorców, to przede wszystkim zła informacja dla chorych ludzi – mówił dla tvPodkarpacie.pl poseł Bogdan Rzońca.

– W interesie władz regionu, myślę tu o marszałku i wojewodzie, jest to aby znalazły się pieniądze na blok operacyjny – dodał poseł.

Gdzie szukać pieniędzy?
Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020 to zdaniem posła Bogdana Rzońcy szansa na spore dofinansowanie tej inwestycji.
– Absolutnie priorytetowo powinny zostać potraktowany szpital sanocki. Blok operacyjny to nie fanaberia związana z upiększaniem szpitala. To kluczowy fragment jego funkcjonowania – stanowczo stwierdza poseł Rzońca.

ZOBACZ TAKŻE:

Sanocki szpital potrzebuje od 25 do 35 mln zł. „Mamy XXI wiek. Nie da się operować w szopie” (FILM)

Podkarpackie szpitale w zdecydowanej większości nie spełniają wymogów ministra (FILM)

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)