REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przedszkolaki z „trójki” w ekologicznych staraniach o certyfikat „Zielonej flagi” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już od najmłodszych lat rozwijamy u naszych dzieci postawę  świadomego „ekologa”. W tym celu zaprosiliśmy naszych przedszkolaków wraz z rodzicami do zbiórki elektroodpadów oraz konkursu eko-plastyczno-technicznego – działań proekologicznych o wspólnym tytule – ”Segregujesz nie marnujesz”.

Konkurs plastyczno-techniczny stanowił kontynuację organizowanego w naszym przedszkolu od wielu lat konkursu „Nasze rady na odpady”. Wyżej wymienione starania na rzecz ochrony środowiska realizujemy również w celu uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi.

W dniach od 3 – 5.04.2013r. przeprowadzona została zbiórka elektrośmieci. Dzięki zaangażowaniu rodziców w sumie uzbieraliśmy 325 kg elektroodpadów i 10 kg baterii. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszył się również konkurs eko-plastyczno- techniczny „Segregujesz nie marnujesz”, któremu w tym roku dodatkowo patronował Miś Haribo.

Prace konkursowe z codziennych „domowych odpadów” przybrały różnorodne formy i kształty: były motyle, dinozaury, pojazdy i inne. Zachwyciły swą pomysłowością zaszczytne jury w składzie: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk,  Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Penar, Rektor PWSZ w Sanoku Elżbieta Cipora, Prorektor PWSZ w Sanoku Magdalena Konieczny, Przedstawiciel LOP w Sanoku Piotr Kutiak, Przedstawiciele Rady Rodziców przy Przedszkolu Nr 3 w Sanoku oraz dyrekcja przedszkola. Komisja konkursowa wyłoniła ex aequo dwa  I miejsca, dwa  II i dwa III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu: Dyrekcja Przedszkola Nr 3 oraz nauczycielki Bogumiła Szuba, Agnieszka Zając i Marzena Zając dziękują serdecznie za zaangażowanie w zbiórkę elektroodpadów oraz udział w konkursie wszystkim przedszkolakom, rodzicom oraz sponsorom.

źródło: materiały nadesłane

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)