REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przedszkolaki z „trójki” w ekologicznych staraniach o certyfikat „Zielonej flagi” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już od najmłodszych lat rozwijamy u naszych dzieci postawę  świadomego „ekologa”. W tym celu zaprosiliśmy naszych przedszkolaków wraz z rodzicami do zbiórki elektroodpadów oraz konkursu eko-plastyczno-technicznego – działań proekologicznych o wspólnym tytule – ”Segregujesz nie marnujesz”.

Konkurs plastyczno-techniczny stanowił kontynuację organizowanego w naszym przedszkolu od wielu lat konkursu „Nasze rady na odpady”. Wyżej wymienione starania na rzecz ochrony środowiska realizujemy również w celu uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi.

W dniach od 3 – 5.04.2013r. przeprowadzona została zbiórka elektrośmieci. Dzięki zaangażowaniu rodziców w sumie uzbieraliśmy 325 kg elektroodpadów i 10 kg baterii. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszył się również konkurs eko-plastyczno- techniczny „Segregujesz nie marnujesz”, któremu w tym roku dodatkowo patronował Miś Haribo.

Prace konkursowe z codziennych „domowych odpadów” przybrały różnorodne formy i kształty: były motyle, dinozaury, pojazdy i inne. Zachwyciły swą pomysłowością zaszczytne jury w składzie: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk,  Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Penar, Rektor PWSZ w Sanoku Elżbieta Cipora, Prorektor PWSZ w Sanoku Magdalena Konieczny, Przedstawiciel LOP w Sanoku Piotr Kutiak, Przedstawiciele Rady Rodziców przy Przedszkolu Nr 3 w Sanoku oraz dyrekcja przedszkola. Komisja konkursowa wyłoniła ex aequo dwa  I miejsca, dwa  II i dwa III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu: Dyrekcja Przedszkola Nr 3 oraz nauczycielki Bogumiła Szuba, Agnieszka Zając i Marzena Zając dziękują serdecznie za zaangażowanie w zbiórkę elektroodpadów oraz udział w konkursie wszystkim przedszkolakom, rodzicom oraz sponsorom.

źródło: materiały nadesłane

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)