REKLAMA
REKLAMA

Chcesz płacić mniej za śmieci? Do 19 grudnia złóż korektę deklaracji (FILM)

Chcesz płacić mniej za śmieci? Do 19 grudnia złóż korektę deklaracji (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanie, którzy chcą segregować odpady muszą złożyć korektę swoich deklaracji. Jest to naturalna konsekwencja uchwalonej przez sanockich radnych pod koniec października, a zaproponowanej przez władze Sanoka obniżki stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dotychczas mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów, płacili miesięcznie 12,5 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Według nowych, przyjętych stawek zapłacą 2,5 zł mniej, czyli 10 zł od osoby. Zmiany dotyczą tylko osób segregujących, ci którzy nie segregują nadal płacić będą 16 zł miesięcznie od osoby.

Korektę deklaracji należy złożyć w terminie  do 19 grudnia br., wpisując nową, niższą kwotę opłaty za gospodarowanie odpadami. Ustawodawca nie umożliwił Urzędowi Miasta dokonania tego automatycznie za mieszkańca.

Już za grudzień segregujący odpady zapłacą niższą stawkę, czyli 10 zł od osoby zamieszkującej daną posesję. W związku z tym, wyjątkowo mieszkańcy objęci zmianą, opłatę za grudzień będą musieli uiścić w ciągu 30 dni od daty wejścia w życie uchwały.

Prosimy o dochowanie terminów. Przypominamy, że deklaracje należy składać w podległym urzędowi miasta Zespole ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi, mieszczącym się w bazie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ul. Jana Pawła II 59, budynek G, od poniedziałku do piątku od 7.30 do 17.00.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)