REKLAMA
REKLAMA

Adam Mamrot z Mchawy zadebiutował w Mistrzostwach Polski w kulturystyce

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Podczas październikowych Mistrzostw Polski Juniorów w Kulturystyce, które odbyły się  w Centrum Kongresowym Targów Kielce zadebiutował Adam Mamrot, młody zawodnik pochodzący z Mchawy.

Adam Mamrot ma 22 lata, obecnie mieszka w Poznaniu, gdzie prowadzi treningi indywidualne. Jest absolwentem Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.

Gośćmi specjalnymi Mistrzostw Polski byli między innymi Robert Piotrkowicz, trzykrotny mistrz świata, jedyny zawodowy kulturysta IFBB w Polsce, oraz legendarny kulturysta Paweł Filleborn, prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Adam Mamrot, wychowanek Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Lesku, siłowni „Mordor” zajął 7 miejsce w kategorii Kulturystyka Junior Classic. Nie wiele brakło więc by dostał się do finałowej szóstki.

Swoja przygodę z siłownią Adam rozpoczął w wieku 16 lat i przez sześć lat trenował pod okiem Pawła Biega, trenera siłowni Ogniska Pracy Pozaszkolnej znajdującej się przy ul. Wincentego Pola 1 w Lesku. Niestety w roku 2011 przerwał treningi z powodu poważnej kontuzji i operacji kolana. Rok później powrócił do ciężkich treningów i jeszcze cięższej diety przygotowując się już do Mistrzostw Polski pod okiem trenera Radosława Słodkiewicza mistrza europy i v-ce mistrza świata w kulturystyce.

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku, oficjalna strona Adama Mamrota

13-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook