REKLAMA
REKLAMA

CZERWIEC 2014: Światowy Zjazd Sanoczan

SANOK / PODKARPACIE. Wszyscy sanoczanie.pl z urodzenia, pochodzenia, lub z miłości do Sanoka, ci utożsamiający się z Sanokiem i ziemią sanocką, mieszkający w tym mieście lub w okolicach, w kraju lub poza jego granicami, proszeni są o zarezerwowanie sobie czasu od 20 do 23 czerwca 2014 roku i przyjazd do Sanoka. Planowana jest tutaj potężna impreza – Światowy Zjazd Sanoczan.

Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, pomysłodawca zorganizowania Światowego Zjazdu Sanoczan. Foto: UM Sanok

– Idea organizacji Światowego Zjazdu Sanoczan zrodziła się z przekonania, że dla żyjących na obczyźnie sanoczan rodzinne miasto jest duchową świętością, obiektem wspomnień i tęsknoty. Wielu mieszkających poza granicami kraju sanoczan w miarę posiadanych możliwości odwiedza swoje rodziny i szkoły podczas jubileuszowych zjazdów absolwentów. Wielu marzy, jeżeli nie o powrocie na stałe, to chociażby na krótko. Jesteśmy im winni spełnienie tych marzeń, a zjazd będzie impulsem do przyjazdu w rodzinne strony – objaśnia dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Organizatorami imprezy są: Miasto Sanok, Rada Miasta Sanoka oraz Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także wszyscy, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie tak potężnego przedsięwzięcia. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu tysięcy osób.
Trwają przygotowania do powołania Komitetu Organizacyjnego, składającego się z kilku komisji, które zajmą się przygotowaniem zjazdu na różnych płaszczyznach, bo gościom należy zapewnić wiele atrakcji na te dni, trzeba zadbać o stronę noclegowa przedsięwzięcia, artystyczna, rozrywkową, gastronomiczną, itp.

Już niedługo zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona zjazdowi, a na razie w każdy możliwy sposób na cały świat rozchodzi się informacja o zjeździe.

Organizatorzy planują wiele ciekawych inicjatyw poprzedzających imprezę, np. ogłoszenie konkursu na logo zjazdu, na przysmak zjazdowy, zjazdowy gadżet, czy wydanie albumu zjazdowego, a może nawet zjazdowy przebój muzyczny. Pomysłów jest wiele, zapału nie brakuje.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i dzielenia się pomysłami, a my będziemy na bieżąco informować o wszystkim, co związane ze zjazdem.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Sanoka


Powstaje nieoficjalna strona dotycząca Światowego Zjazdu Sanoczan – Sanoczanie.pl

Znajdź nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Sanoczanie

25-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)