REKLAMA
REKLAMA

Dawcy Nadziei w PWSZ. Zarejestrowało się 234 osoby (FILM)

Dawcy Nadziei w PWSZ. Zarejestrowało się 234 osoby (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka razem z setką innych ośrodków akademickich w Polsce wzięła udział w projekcie studenckim „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Inicjatorką i koordynatorką wydarzenia na uczelni była studentka drugiego roku pedagogiki tej uczelni – Maja Kustra.

Projekt miał na celu zorganizowanie i przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Podczas dwudniowej akcji na PWSZ wolontariuszki-studentki pedagogiki zarejestrowały aż 234 osoby! To 234 szanse na nowe życie! W całej Polsce w dniach akcji zarejestrowanych zostało 17 233 osoby. Jest to największa studencka akcja dotycząca dawstwa szpiku na świecie!

Dni Dawcy w Sanoku uświetniła konferencja na temat raka krwi. W konferencji wzięli udział m.in. Kinga Midzio – psycholog z oddziału onkologii w Brzozowie, Rafał Jasiński – prezes Fundacji Czas Nadziei.

Dni Dawców Szpiku ubarwiły występy dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku, z przygotowanymi wierszykami i piosenkami na temat dawstwa szpiku, jak również studenci z Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej PWSZ w Sanoku, m.in. znakomita kapela podwórkowa.

materiały nadesłane / red.

17-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)