REKLAMA
REKLAMA

Dawcy Nadziei w PWSZ. Zarejestrowało się 234 osoby (FILM)

Dawcy Nadziei w PWSZ. Zarejestrowało się 234 osoby (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka razem z setką innych ośrodków akademickich w Polsce wzięła udział w projekcie studenckim „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Inicjatorką i koordynatorką wydarzenia na uczelni była studentka drugiego roku pedagogiki tej uczelni – Maja Kustra.

Projekt miał na celu zorganizowanie i przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Podczas dwudniowej akcji na PWSZ wolontariuszki-studentki pedagogiki zarejestrowały aż 234 osoby! To 234 szanse na nowe życie! W całej Polsce w dniach akcji zarejestrowanych zostało 17 233 osoby. Jest to największa studencka akcja dotycząca dawstwa szpiku na świecie!

Dni Dawcy w Sanoku uświetniła konferencja na temat raka krwi. W konferencji wzięli udział m.in. Kinga Midzio – psycholog z oddziału onkologii w Brzozowie, Rafał Jasiński – prezes Fundacji Czas Nadziei.

Dni Dawców Szpiku ubarwiły występy dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku, z przygotowanymi wierszykami i piosenkami na temat dawstwa szpiku, jak również studenci z Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej PWSZ w Sanoku, m.in. znakomita kapela podwórkowa.

materiały nadesłane / red.

17-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)