REKLAMA
REKLAMA

Dziewczynka potrącona na przejściu. Policja w dalszym ciągu poszukuje świadków zdarzenia

SANOK / PODKARPACIE. Policja apeluje do mieszkańców powiatu sanockiego, którzy byli świadkami lub posiadają informacje w sprawie potrącenia dziecka, do jakiego doszło 25 listopada na przejściu dla pieszych w Sanoku. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca. Na szczęście dziewczynka doznała jedynie otarć naskórka.

Do zdarzenia doszło 25 listopada około godz. 14.30 przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Piłsudskiego w Sanoku, w rejonie przejścia dla pieszych.

Z ustaleń wynika, że 13-letnia dziewczynka wracając ze szkoły przechodziła przez przejście dla pieszych idąc za starszą panią. Po upewnieniu się, że nic nie jedzie weszła na jezdnię aby przejść na druga stronę. W pewnym momencie samochód, który wcześniej ustąpił pieszym pierwszeństwa, prawdopodobnie zbyt wcześnie ruszył z miejsca i potrącił dziewczynkę, która była już niemal na chodniku. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej.  W wyniku uderzenia i upadku na jezdnię dziecko doznało otarcia naskórka na nadgarstku oraz kolanie.

Niestety dziewczynka nie jest w stanie podać szczegółowych informacji na temat samochodu sprawcy. Dlatego Policja apeluje do osób, które były świadkami tej sytuacji, bądź posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 430 lub 997.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Kierujący powinni w tych miejscach umożliwić pieszym przejście przez jezdnię, zmniejszając prędkość biorąc pod uwagę panujące szczególnie jesienią i zimą trudne warunki atmosferyczne. Piesi z kolei zawsze powinni się upewnić, że ich wejście na przejście dla pieszych nie stanowi zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego oraz dla nich samych.

 

 

źródło: KPP Sanok

31-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)