REKLAMA
REKLAMA

Filmowe „Złote Mrówkojady” w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. „Złote Mrówkojady”, to międzynarodowy festiwal na którym prezentowane są najciekawsze filmy z nurtu niezależnego, autorskiego kina krótkometrażowego. Organizatorem festiwalu jest KINOTEATR PROJEKT z Lublina. W ramach Festiwalu odbywają się dwa konkursy:

1. Międzynarodowy Konkurs Filmów Amatorskich – adresowany do twórców niezależnych, których filmy powstały poza systemem komercyjnym.

2. Międzynarodowy Konkurs Etiud Studenckich – przeznaczony dla studentów szkół filmowych oraz ich absolwentów (filmy dyplomowe).


Program:

Raju, reż. Max Zähle (Niemcy) 24′

Jan i Sarah Fischer adoptują dziecko z sierocińca w Kalkucie. Wkrótce chłopiec znika bez śladu. Indyjska policja wydaje się bezradna, więc Jan rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Wkrótce odkrywa, że nie są jedynymi osobami, które szukają Raju.

Dzieciak, reż. Bartek Tryzna 9′
Daniel wychodzi z dzieckiem znajomych na spacer. Codzienna przechadzka przeradza się w niezwykłą wyprawę.

Ludzie Normalni, reż. Piotr Złotorowicz 24′
Matka. Syn. Ratownik medyczny… Ile można znieść dla jednej sekundy szczęścia?

Pokój, reż. Sławomir Shuty, Maciej Bochniak 29′
Tytułowy pokój jest miejscem kontaktu z siłami nadprzyrodzonymi. Ekipa telewizyjna chce zrobić reportaż o jego mieszkańcach. Podczas oczekiwania na nagranie, między realizatorami i lokatorami pojawiają się napięcia, które prowadzą do makabrycznego finału.

Pollicino, reż. Cristiano Anania (Włochy) 8′
Dla chorego na Alzhaimerem mężczyzny każda z codziennych, drobnych czynności stanowi wielkie wyzwanie. Spacer do sklepu po chleb jawi się jako droga przez labirynt, w którym niekończące się rozdroża zmuszają do podejmowania ważnych decyzji.

Póki wilk syty, reż. Olga Kałagate 19′
30-letnia Łucja jest rozdarta między potrzebą kontaktu a obawą przed mężczyznami. Żyje w świecie, w którym realność miesza się z fantazjami. Pewnego dnia postanawia oswoić tytułowego wilka.

Kiedy ranne wstają zorze, reż. Mateusz Głowacki 30′
Polska, lata 60. Podczas zakładowej wycieczki dyrektor ogłasza konkurs: kto podczas grzybobranie znajdzie największego grzyba, otrzyma premię. Tymczasem pracownicy skupiają się głównie na podlizaniu się zwierzchnikowi.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: 154′
miejsce projekcji: BWA Galeria Sanocka
termin: 25.01
godzina: 17.30
wstęp: 2 pln.

ZAPRASZAMY!

23-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)