REKLAMA
REKLAMA

Klub Pani K zaprasza na koncerty. Zdobądź darmową wejściówkę!

SANOK / PODKARPACIE. Klub Pani K zaprasza na weekendowe koncerty. Już w najbliższą sobotę na klubowej scenie wystąpi zespół Cinemon. Zaś andrzejkowy weekend będzie można spędzić w punk-rockowym brzmieniu razem z zespołem Collage. Zdobądź darmową wejściówkę na koncert zespołu Collage!


 

Cinemon – to najnormalniejszy w świecie rock’n’roll. W pakiecie: skakanie po scenie, rozwalanie sprzętu, rozstrojone gitary, machanie włosami, tupanie nogą. Gdy odejmiemy te elementy pozostaje
po prostu dobry pop — smutne lub wesołe, ale zawsze wpadające w ucho melodie w wykonaniu trio wokalno-instrumentalnego.

Zespół powstał w 2005 roku w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja. Założenie zespołu miało jasno określony cel: ma być „inaczej i nietypowo”. W muzyce od początku była nieskrępowana energia, wolność często zahaczająca o absurd czy awangardę, ale też nieco bardziej rozbudowana forma, zabawy rytmem i tonacją. Cinemon był ujściem wszystkich inspiracji tworzących go muzyków. Po kilku przetasowaniach w składzie, w maju 2007 roku Cinemon rozpoczął pracę w studio nagrań nad debiutancką

płytą wydaną w lutym 2009 własnym sumptem, pod szyldem Firmy Muzycznej. Zawartość albumu to 10 utworów będących podsumowaniem kilku lat pracy
i rozwoju. Stylistycznie muzyka rozpościera się pomiędzy rock’n’rollem, narkotyczną awangardą, inspirację klasyką i rockiem progresywnym.
Rok 2011 to powrót do korzeni i nowy, rokendrolowy materiał. Stary, zbyt napompowany i rozbudowany został zgubiony po drodze jako nieprzystający do obecnej wizji zespołu. Jest prościej, energetyczniej, swobodniej.
Ostateczne pożegnanie wcześniejszych dokonań zespołu stanowiło wydanie

EP-ki Three Days EP. Zaprezentowany światu w styczniu 201 2 roku minimalistyczny, sześcioutworowy krążek wyznaczył swoistą granicę między dawną, a aktualną ścieżką obraną przez zespół.
Cinemon odkrywając swoim materiałem na nowo muzykę lat 70, romansując z White’m czy norweskim BigBang nieustannie idzie do przodu.

skład:
Michał Wójcik ‒ gitara, wokal
Kuba Pałka ‒ bębny, wokal
Kuba Tracz ‒ bas, wokal

Koncert zespołu Cinemon (Support Till Death Do Us Part)  23.11.2013 , godz 20.30, bilet 5 zł,,Collage to niekwestionowana legenda rocka progresywnego”

Collage, to jeden z pierwszych Polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu.

Zespół powstaje w roku 1985. Próby odbywają się w legendarnej sali 06, obok Perfectu, Maanamu, Oddziału Zamkniętego, Wilków i Kultu. Ich pierwszy CD pt. „Baśnie”  ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic. W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma „Tylko Rock” uznają  siódmą najlepszą Polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją.

W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage  nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album „Moonshine”. W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei, gdzie również w niedługim czasie wznowiony zostaje wcześniejszy album zespołu „Nine Songs of John Lennon”, a pozostałe albumy trafiają do dystrybucji japońskiej firmy Marquee.
Płyta „Moonshine” odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma „Tylko Rock” płyta „Moonshine” znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.
W ocenie Allmusic.com najważniejszej strony na świecie poświęconej muzyce pop w ogóle album „Moonshine” otrzymuje 4,5 gwiazdek na 5 możliwych.
Poza granicami Polski „Moonshine” okupowała pierwsze miejsca list najlepszych płyt prog-rockowych w 1995 roku wyprzedzając takie sławy jak YES, PINK FLOYD czy DREAM THEATER i deklasując wszystkie uznane młodsze grupy, jak Pendragon, Flower Kings etc.

Zagrali również na Festiwalu Sopot ’92, wystąpili też przed ówczesną sławą zespołem Love Like Blood, o którym dziś już prawie nikt nie pamięta – w przeciwieństwie do Collage!  wystąpił na większości największych koncertów w Polsce takich jak Róbrege, Rock for AIDS, Bourges’91, Neorockowisko ’91, Letnia Zadyma w Środku Zimy, Jarocin, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Opole.
W latach 1994-1995 zespół dwukrotnie towarzyszył Fishowi (ex Marillion) podczas koncertów w Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu i w Warszawie.

TV:  promując swoje płyty gościli praktycznie w każdym ważniejszym programie TV, od typowo muzycznych po publicystyczno-rozrywkowe czy informacyjne jak Teleexpress, Kawa czy herbata.

Oto jak o  pisze najważniejsza i najbardziej prestiżowa strona na świecie poświęcona Rockowi progresywnemu – Progarchives.
Ten Neo Progresywny zespół z Polski był nie tylko najważniejszą grupą z tego kraju w latach 90-tych. Zalicza się do najlepszych zespołów Neo Progresywnych na świecie. Łącząc potężne tła klawiszowe z niesamowicie melodyjnymi gitarami i wokalem, potrafili stworzyć oryginalną i szalenie interesującą muzykę. Nieustanne zmiany tempa wyróżniają ten zespół z całej konkurencji wykonującej ten styl muzyki, z wokalami w języku polskim i angielskim w zależności od albumu.Moonshine” to jeden z najwspanialszych albumów symfonicznego progresywnego rocka współczesnej ery. Na album ten składa się świetna produkcja, wspaniałe melodie i śpiew, oraz rewelacyjne wykonanie tak pod względem akompaniamentu jak i wysmakowanych porywających solówek i przejść. Cudowny!!!!”

Po zawieszeniu działalności zespół – bez wokalisty, podjął współpracę z Anitą Lipnicką i przyczynił się do olbrzymiego sukcesu komercyjnego wielkiej trasy koncertowej promującej jej multi platynowy album „Wszystko się może zdarzyć”.

Zwieńczeniem trasy był występ w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, na którym do składu grupy dołączył saksofonista Dire Straits Chris White, gitarzysta Hugh Burns, znany ze współpracy z m.in. George’m Michael’em czy Gerrym Rafferty oraz znany producent Danny Shoeger współpracujący z Celine Dion, Bananarama, Debie Harry.

Członkowie zespołu wzięli również udział w promocji solowego albumu Mortena Harketa, wokalisty A-ha, występując z nim w telewizyjnym show Alicji Rezlich-Modlińskiej, gdzie wykonywali wspólnie dwa utwory promujące to wydawnictwo.
Projekty solowe.

Po zawieszeniu działalności  Mirek Gil założył zespół Believe oraz Mr Gil. Wojtek Szadkowski stworzył grupę Satellite i Strawberry Fields. Projekty te zyskały wielkie uznanie fanów i krytyki na całym świecie, a Believe i Satellite zapraszane były jako gwiazdy na największe festiwale progresywne takie jak Rosfest (USA) czy Baja Prog (Meksyk).

W sierpniu 2013 zespół Collage wznowił oficjalnie działalność rozpoczynając przygotowania do trasy koncertowej. W planach ma również nagranie nowego albumu.

Obecny skład zespołu:
Karol Wróblewski – voc.;
Piotr „Mintay” Witkowski – bg;
Mirek Gil – g;
Krzysztof Palczewski – keyboards;
Wojtek Szadkowski – dr.

Collage  30.11.2013, godz 20.30 bilety przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł

 


Jak zdobyć wejściówkę?

Wyślij wiadomość e-mail na adres esanok@p24.pl z dopiskiem w tytule Collage zawierającą swoje dane – imię, nazwisko oraz numer telefonu.

10-ta i 20-ta osoba, która wyśle wiadomość WYGRYWA jedną wejściówkę na koncert zespołu Collage w Klubie Pani K (w dniu 30.11)
Na e-maile czekamy do wtorku (26 bm) do godziny 11.00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

Liczy się tylko jedna (pierwsza) wiadomość z danym imieniem i nazwiskiem.

Udział jest równoznaczny ze zgodą na opublikowanie danych osobowych na stronie www.esanok.pl

22-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook