REKLAMA
REKLAMA

Kolejne poszukiwania zaginionego grzybiarza zakończyły się powodzeniem

SANOK / PODKARPACIE. Policja ponownie apeluje do miłośników zbierania grzybów o ostrożność. W piątek kolejna osoba zgubiła się w lesie. Na szczęście w krótkim czasie została odnaleziona przez krewnego. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad aby uniknąć zagrożenia.

 

W piątek po godz. 16 Policja została powiadomiona o zagubieniu się w lesie 62-letniego mieszkańca Sanoka. Mężczyzna wraz ze swoim zięciem wybrał się na grzyby do lasu pomiędzy miejscowościami Dobra i Ulucz. W pewnym momencie zięć stracił kontakt z teściem i zaniepokojony zawiadomił Policję. Starszy mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy, jednak był on rozładowany.  Po kilkunastu minutach funkcjonariusze otrzymali informację, że 62-latek został odnaleziony przez zięcia.

Jest to kolejny tego typu przypadek w ciągu ostatnich kilku dni. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że w lesie łatwo się zgubić. Aby tego typu wyprawy były bezpieczne wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania:

  • Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
  • Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
  • Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
  • Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy, a przed wyjściem do lasu sprawdzić stan baterii i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji.

 

źródło: KPP Sanok,
Foto: archiwum eSanok.pl

23-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)