REKLAMA
REKLAMA

Konkurs „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie”

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” w Sanoku oraz Gimnazjum nr 1 w Sanoku zapraszają do udziału w konkursie: „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie”- Ogólnopolski konkurs na scenariusz minilekcji wychowawczej zachęcającej do czytania.

Kto może wziąć udział ? No w zasadzie wszyscy, od nastolatków poczynając: uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz sympatycy książek, którzy nie są związani ze szkolnictwem, a mają głowę pełną ciekawych pomysłów w kwestii czytelnictwa.

Prace będą oceniane w tych trzech kategoriach.

Intencją organizatorów jest stworzenie globalnej bazy pomysłów na to, jak i jaką książką zainteresować na godzinach wychowawczych, żeby korzystanie z beletrystyki młodzieżowej na tych lekcjach stało się czymś naturalnym, a czytanie – nałogiem!

Mile widziane byłyby propozycje wykorzystania książek o problemach nastolatków w naszych polskich realiach- tu i teraz no a już na pewno nie powinny zamykać się w schemacie znanym z omawiania lektur. Pozostaje więc ogromne pole do popisu i swobody twórczej…

Zapraszamy do współudziału w szlachetnej misji zarażania bakcylem czytania! A jakie nagrody?.. Oczywiście super książki oraz publikacja nagrodzonych prac.

Termin składania prac: 1 marca- 15 czerwca 2013

Szczegóły w regulaminie na stronie Gimnazjum nr 1 w Sanoku www.dziennik.esanok.pl w zakładce bibliotecznej „Konkursy” oraz na stronie miesięcznika „Biblioteka w Szkole”

źródło: materiały nadesłane

08-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)