REKLAMA

Kradli paliwo z samochodów ciężarowych

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy ustalili sprawców włamania do zbiornika paliwa koparki, do którego doszło w niedzielną noc. Mężczyźni skradli około 40 litrów oleju napędowego.


W ostatnich tygodniach na terenie powiatu brzozowskiego doszło do kilku włamań do zbiorników paliwa z samochodów ciężarowych, koparek czy autobusów. Te zgłoszenia zadecydowały o tym, że działania brzozowskiej Policji były skierowane głównie na ujawnienie sprawców tych przestępstw.

Policjanci wydziału kryminalnego w toku działań ustalili 28-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za włamanie do zbiornika paliwa koparki. Funkcjonariusze ustalili, że w tej kradzieży 28-latkowi pomagał 51-letni kolega. Mężczyźni wspólnie skradli około 40 litrów oleju napędowego. Jak ustalono, przestępstwa tego dopuścili się w niedzielną noc.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 28-latek ma na swoim koncie jeszcze kilka innych kradzieży i włamań na terenie powiatu brzozowskiego. Między innymi dokonał on kradzieży dwóch figurek aniołków ze skarbonkami z Kościoła Parafialnego w Brzozowie. Ponadto mężczyzna ten włamał się do skrzynki z datkami znajdującej się w kaplicy Szpitala Miejskiego w Brzozowie.

Wkrótce mężczyźni usłyszą zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów
foto: sxc.hu

08-01-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.