REKLAMA
REKLAMA

Kupił telefon w internecie. Stracił 330 zł

SANOK / PODKARPACIE. 330 złotych stracił 44- letni mieszkaniec Sanoka, który zakupił przez internet telefon komórkowy. Wczoraj zgłosił się do sanockiej komendy z informacją, że otrzymał zamówiony telefon, jednak sprzęt jest wadliwy. Ponadto nie mógł nawiązać kontaktu ze sprzedającym.  Policja prowadzi czynności w tej sprawie.


Sanocka Policja apeluje o rozwagę w czasie zawierania transakcji przez komputer. Oto kilka porad, jakie czynności możemy wykonać, aby zminimalizować ryzyko, że padniemy ofiarą oszusta:

1. Korzystaj tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych, takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem na przykład Programu Ochrony Kupujących. To ważne, gdyż w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych strat nawet do kwoty 10 tysięcy zł.

2. Zapoznaj sie  z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący i za co one zostały wystawione.

3. Sprawdż, od kiedy  sprzedający jest użytkownikiem danego portalu aukcyjnego lub od kiedy prowadzi sklep internetowy.

4. Porównaj ceny  u innych sprzedawców. Nie daj sie nabrać na ” okazję cenową”.  Bardzo często atrakcyjna niska cena jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez oszustów.

Jeżeli padłeś ofiarą oszusta, zgłoś to Policji. Musisz mieć ze sobą wydruki komputerowe dotyczące aukcji wraz z wydrukami korespondencji ze sprzedawcą (oczywiście jeżeli była prowadzona), dokumenty bankowe potwierdzające fakt przekazania pieniędzy na wskazane przez oszusta konto i numery telefonów, z których korzystał nieuczciwy sprzedawca. Powiadom także o fakcie oszustwa portal aukcyjny.

źródło: KPP Sanok

foto: sxc.hu

20-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)