REKLAMA
REKLAMA

Laureat i potrójny finalista w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Połączone w jedną szkołę zagórskie gimnazjum zaczyna przynosić sukcesy. W tym roku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Zagórzu wzięli udział łącznie w 57 konkursach przedmiotowych. Były to konkursy między innymi o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim.


Uczniowie wielokrotnie sięgali po najwyższe laury i wyróżnienia olimpiad i konkursów z biologii, chemii, fizyki, matematyki, historii i języka polskiego.Czołówkę nagrodzonych i wyróżnionych gimnazjalistów otwiera Przemysław Kaprzyk, uczeń klasy IIc, który w wielkim stylu zdobył tytuł potrójnego finalisty konkursów kuratoryjnych z chemii, fizyki i matematyki oraz tytuł laureata i drugą lokatę w województwie  w Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy Technicznej pod hasłem „sapere aude” – odważ się być mądrym.

Jest to konkurs interdyscyplinarnym z matematyki poszerzony o zagadnienia z fizyki, chemii i informatyki, czyli idealna dyscyplina  dla naszego olimpijczyka. Przemek może się również poszczycić się tytułem Laureata „Kaon” w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Lwiątko”. Zdobył również tytuł  laureata Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii Galileo 2013 i Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego MultiTest z Chemii 2013. Swoją formę z matematyki potwierdził zdobywając tytuł laureata w konkursie „Omnibus matematyczny” dla uczniów klas I-III gimnazjów w Ustrzykach Dolnych. Ostatnim, świeżym jeszcze sukcesem z 29.05.13 r., jest tytuł finalisty w X edycji Konkursu „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” dla uczniów gimnazjów z terenu województw podkarpackiego i małopolskiego.

Opiekunami Przemka są Krystyna Witowicz, Zofia Kosz i Patryk Nisiewicz.

Wyróżniającym się uczniom Gimnazjum nr 2 w Zagórzu stwarza warunki do rozwijania talentów i osiągania wspomnianych wyżej sukcesów. Czynnikiem motywującym wielu z nich do wytężonej pracy są stypendia i nagrody. Pięciu  uczniów otrzymało stypendia  na łączną kwotę 12 tys. zł. Oprócz tego czworo młodych artystów otrzymało  Nagrodę  Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, będącą wyróżnieniem w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W przyszłym roku szkolnym nowością w szkole będą dwie grupy  międzyklasowe złożone z uczniów klas pierwszych. Pierwsza to grupa matematyczno – przyrodnicza,  która będzie miała 4 godziny dodatkowych zajęć –  po jednej z matematyki, fizyki, chemii i biologii. Druga to będzie grupa humanistyczna. Dla niej przewidziane są 3 godziny dodatkowych zajęć po jednej dla każdego przedmiotu: język polski, historia i wos.

materiały nadesłane

 

12-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)