REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Mali ekolodzy z Trójki dbają o środowisko (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Każdy człowiek, zarówno dziecko jak i dorosły powinien zdawać sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla życia na Ziemi ma czyste środowisko przyrodnicze i jakie są skutki jego zanieczyszczeń; w myśl powyższego hasła mali ekolodzy z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Sanoku wzięli udział w pikiecie ekologicznej

, podczas której dzieci przedstawiły najważniejsze postulaty działań zmierzających do ochrony  środowiska.

Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia jest włączenie społeczności lokalnych w ochronę środowiska a także wzrost jej świadomości ekologicznej. Dzieci maszerując po osiedlu Błonie z hasłami o tematyce ekologicznej chciały zwrócić uwagę dorosłym mieszkańcom miasta jak ważna jest dbałość o środowisko i otoczenie w którym żyjemy.

W bieżącym roku placówka przystąpiła do programu ,,Szkoły dla Ekorozwoju”. Realizując działania proekologiczne przedszkole ubiega się o międzynarodowy eko – certyfikat – Zieloną Flagę. Osobami odpowiedzialnymi za realizację tego programu są nauczyciele – dyr Małgorzata Pietrzycka, Marzena Zając, Agnieszka Zając i Bogumiła Szuba, Aleksandra Zoszak-Piecuch oraz Bożena Pabian-Chmura – które z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadań ekologicznych.

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)