REKLAMA
REKLAMA

Mali ekolodzy z Trójki dbają o środowisko (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Każdy człowiek, zarówno dziecko jak i dorosły powinien zdawać sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla życia na Ziemi ma czyste środowisko przyrodnicze i jakie są skutki jego zanieczyszczeń; w myśl powyższego hasła mali ekolodzy z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Sanoku wzięli udział w pikiecie ekologicznej

, podczas której dzieci przedstawiły najważniejsze postulaty działań zmierzających do ochrony  środowiska.

Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia jest włączenie społeczności lokalnych w ochronę środowiska a także wzrost jej świadomości ekologicznej. Dzieci maszerując po osiedlu Błonie z hasłami o tematyce ekologicznej chciały zwrócić uwagę dorosłym mieszkańcom miasta jak ważna jest dbałość o środowisko i otoczenie w którym żyjemy.

W bieżącym roku placówka przystąpiła do programu ,,Szkoły dla Ekorozwoju”. Realizując działania proekologiczne przedszkole ubiega się o międzynarodowy eko – certyfikat – Zieloną Flagę. Osobami odpowiedzialnymi za realizację tego programu są nauczyciele – dyr Małgorzata Pietrzycka, Marzena Zając, Agnieszka Zając i Bogumiła Szuba, Aleksandra Zoszak-Piecuch oraz Bożena Pabian-Chmura – które z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadań ekologicznych.

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)