REKLAMA
REKLAMA

Miasto chce rozszerzyć strefę ekonomiczną

SANOK / PODKARPACIE. Władze Miasta Sanoka chcą rozszerzyć o ponad 20 ha funkcjonującą w Sanoku Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec. Decyzję tę poparli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka, wyrażając zgodę na włączenie nowych gruntów w zakres strefy.

Władze Miasta Sanoka dokładają wszelkich starań, aby uatrakcyjniać posiadaną ofertę terenów inwestycyjnych, poszerzać ją i dostosowywać do potrzeb przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Sanoku. W mieście w ramach SSE Mielec funkcjonuje obecnie czterohektarowy obszar w dzielnicy Posada. Jest on w całości wykorzystany przez działające na nim dwie firmy. Potrzeby w tym względzie są jednak o wiele większe.

Sanok jest miastem przemysłowym z funkcjonującymi tutaj kilkoma tysiącami podmiotów gospodarczych. Chcąc pozyskać nowych inwestorów, a tacy i miejscowi i zewnętrzni wyrażają chęć inwestowania w naszym mieście, musimy udostępnić im nowe tereny inwestycyjne. Temu będzie służyło oddanie im do użytku ponad trzydziestohektarowego terenu inwestycyjnego w dzielnicy Dąbrówka. Nie bez znaczenia jest fakt, że obok tych obszarów przebiegać będzie w przyszłości obwodnica południowa, która zdecydowanie polepszy komunikację do terenów przemysłowych, jak i pomoże wydzielać nowe tereny pod inwestycje. Dodatkowo pragnę zaznaczyć, że właśnie w tej części miasta zlokalizowanych jest dużo zakładów, które stanowią, po terenach przemysłowych Autosanu i Stomilu oraz zakładach w dzielnicy Olchowce, trzecią strefę przemysłową w naszym mieście – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Ostateczną decyzję o rozszerzeniu strefy podejmie Rada Ministrów. Dla Miasta to ważne, gdyż jak wiadomo strefa uatrakcyjnia oferowane tereny, a to dodatkowa zachęta dla inwestorów.

Miasto przygotowuje w rejonie dzielnicy Dąbrówka obszar pod inwestycje. Na razie jest na etapie opracowywania dokumentacji potrzebnej do uzbrojenia nieruchomości.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

 

foto: Patrycja Długosz

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)