REKLAMA
REKLAMA

Miasto chce rozszerzyć strefę ekonomiczną

SANOK / PODKARPACIE. Władze Miasta Sanoka chcą rozszerzyć o ponad 20 ha funkcjonującą w Sanoku Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec. Decyzję tę poparli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka, wyrażając zgodę na włączenie nowych gruntów w zakres strefy.

Władze Miasta Sanoka dokładają wszelkich starań, aby uatrakcyjniać posiadaną ofertę terenów inwestycyjnych, poszerzać ją i dostosowywać do potrzeb przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Sanoku. W mieście w ramach SSE Mielec funkcjonuje obecnie czterohektarowy obszar w dzielnicy Posada. Jest on w całości wykorzystany przez działające na nim dwie firmy. Potrzeby w tym względzie są jednak o wiele większe.

Sanok jest miastem przemysłowym z funkcjonującymi tutaj kilkoma tysiącami podmiotów gospodarczych. Chcąc pozyskać nowych inwestorów, a tacy i miejscowi i zewnętrzni wyrażają chęć inwestowania w naszym mieście, musimy udostępnić im nowe tereny inwestycyjne. Temu będzie służyło oddanie im do użytku ponad trzydziestohektarowego terenu inwestycyjnego w dzielnicy Dąbrówka. Nie bez znaczenia jest fakt, że obok tych obszarów przebiegać będzie w przyszłości obwodnica południowa, która zdecydowanie polepszy komunikację do terenów przemysłowych, jak i pomoże wydzielać nowe tereny pod inwestycje. Dodatkowo pragnę zaznaczyć, że właśnie w tej części miasta zlokalizowanych jest dużo zakładów, które stanowią, po terenach przemysłowych Autosanu i Stomilu oraz zakładach w dzielnicy Olchowce, trzecią strefę przemysłową w naszym mieście – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Ostateczną decyzję o rozszerzeniu strefy podejmie Rada Ministrów. Dla Miasta to ważne, gdyż jak wiadomo strefa uatrakcyjnia oferowane tereny, a to dodatkowa zachęta dla inwestorów.

Miasto przygotowuje w rejonie dzielnicy Dąbrówka obszar pod inwestycje. Na razie jest na etapie opracowywania dokumentacji potrzebnej do uzbrojenia nieruchomości.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

 

foto: Patrycja Długosz

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)