REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy, którzy chcą segregować śmieci, muszą złożyć korektę deklaracji

SANOK / PODKARPACIE. Już od 5 grudnia mieszkańcy Sanoka, którzy chcą segregować odpady, będą musieli złożyć korektę swoich deklaracji. Jest to naturalna konsekwencja uchwalonej przez sanockich radnych pod koniec października, a zaproponowanej przez władze Sanoka obniżki stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Dotychczas mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów, płacili miesięcznie 12,5 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Według nowych, przyjętych stawek zapłacą 2,5 zł mniej, czyli 10 zł od osoby. Zmiany dotyczą tylko osób segregujących, ci którzy nie segregują nadal płacić będą 16 zł miesięcznie od osoby.

Obniżka była możliwa dzięki ponownemu skalkulowaniu kosztów wprowadzonego systemu, po kilku miesiącach jego funkcjonowania.

Znamy już jego rzeczywiste koszty, oszacowane na podstawie, m.in.: kosztów odbioru odpadów i przyjęcia na instalacji w Krośnie, a także obsługi administracyjnej, ilości odpadów dowożonych do Krosna i na Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Segregowanych w Sanoku. Po ich skalkulowaniu, podjęliśmy decyzję o obniżeniu opłat – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Podjęta uchwała uprawomocni się 4 grudnia, w związku z tym już od 5 grudnia przez dwa tygodnie (do 19 grudnia) każdy mieszkaniec, który deklaruje segregację odpadów, musi złożyć korektę deklaracji, w której wpisze nową, niższą kwotę opłaty za gospodarowanie odpadami. Ustawodawca nie umożliwił Urzędowi Miasta dokonania tego automatycznie za mieszkańca.

Już za grudzień segregujący odpady zapłacą niższą stawkę, czyli 10 zł od osoby zamieszkującej daną posesję. W związku z tym, wyjątkowo mieszkańcy objęci zmianą, opłatę za grudzień będą musieli uiścić w ciągu 30 dni od daty wejścia w życie uchwały.
Prosimy zatem o dochowanie terminów. Przypominamy, że deklaracje należy składać w podległym urzędowi miasta Zespole ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi, mieszczącym się w bazie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ul. Jana Pawła II 59, budynek G.

 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

25-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook