REKLAMA
REKLAMA

Nie dała się oszukać „na wnuczka”

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj mieszkanka Haczowa mogła paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Czujna kobieta nie dała się zwieść oszustom, którzy do niej zadzwonili i poprosili o finansową pomoc. 73-letnia mieszkanka  Haczowa od razu się zorientowała, że to „fałszywi krewni”

i rozłączyła się. Policjanci przestrzegają przed tego typu zagrożeniami.

Wczoraj dyżurny brzozowskiej komendy został telefonicznie poinformowany o próbie oszustwa. Mieszkanka Haczowa zrelacjonowała oficerowi dyżurnemu sytuację, w której obce jej osoby chciały od niej wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”.

Z informacji przekazanych przez kobietę wynikało, że odebrała telefon i w słuchawce usłyszała głos kobiety, która podała się za jej bratową i oświadczyła, że jest chora. Rozmówczyni prosiła o szybką pomoc finansową w kwocie 5 tysięcy złotych. Po tych słowach 73-letnia kobieta zorientowała się, że rozmawia  z oszustką i oświadczyła, że nie ma pieniędzy i nic nie będzie wysyłać, po czym odłożyła słuchawkę. Pół godziny później ponownie zadzwonił telefon. Tym razem z drugiej strony usłyszała głos mężczyzny, który przedstawił się jako syn bratowej. W telefonicznej rozmowie młody człowiek również twierdził, że potrzebuje pieniędzy. Czujna 73-letnia mieszkanka Haczowa i tym razem zdecydowanie zakończyła rozmowę. Kobieta nie dała się zwieść fałszywym krewnym. Dla pewności skontaktowała z prawdziwą rodziną i w ten sposób potwierdziła swoje przypuszczenia, że ktoś próbował ją oszukać. O zdarzeniu starsza pani poinformowała brzozowskich Policjantów.

Policja przypomina o tego typu zagrożeniach.  Metoda „na wnuczka” to najpopularniejsza forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zazwyczaj najszybciej i najchętniej chcemy pomóc własnej rodzinie, gdy ta znajdzie się w potrzebie. Zanim jednak pożyczymy pieniądze, skontaktujmy się z osobą, która do nas dzwoniła i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebującym pomocy jest nasz krewny. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.

KPP Brzozów
foto: sxc.hu

20-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)