REKLAMA
REKLAMA

Nie pomogło blokowanie drogi. Oddział Celny w Sanoku do likwidacji

SANOK / PODKARPACIE. Na mocy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 czerwca 2013r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie urzędów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary

, z dniem 1 lipca 2013r. nastąpi likwidacja Oddziału Celnego w Sanoku.

Jednocześnie w tym samym dniu w miejscu oddziału będzie funkcjonowało wyznaczone miejsce, w którym będą dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego, zgodnie z następującymi warunkami:

1. Procedury celne:
a) tranzyt,
b) wywóz – gdy firma nie posiada pozwolenia na procedurę uproszczoną w wywozie.

2. Towary obejmowane procedurą:
Towary wyszczególnione  w  załączniku  nr  1  do  Rozporządzenia  Rady  (EWG)  nr  2658/87  z  dnia  23  lipca  1987  r.  w  sprawie  nomenklatury  taryfowej i  statystycznej  oraz  w  sprawie  Wspólnej  Taryfie  Celnej  (Dz.  Urz.  UE  L.  256  z  07.09.1987, z późn. zm.), z wyłączeniem:

1) towarów strategicznych,

2) towarów akcyzowych, o których mowa w art.7c ustawy z dnia 06.12.2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011r. Nr 109 poz. 6260 z późniejszymi zmianami,

3) broni i amunicji określonej w Sekcji XIX Wspólnotowej Taryfy Celnej, oraz towarów, którymi obrót jest ograniczony lub zakazany na mocy odrębnych przepisów.

3. Czynności  dokonywane  w miejscu wyznaczonym:

1) prowadzenie rejestrów i ewidencji;

2) wystawianie świadectw pochodzenia

3)  sprawowanie dozoru celnego, w tym:
a) rewizja celna towarów,
b)  zdejmowanie i nakładanie zamknięć celnych,
c)  badanie towarów i pobieranie próbek,
d)  badanie dokumentów,
e)  sporządzanie protokołów rozbieżności;

Czynności  wynikające  z  zakresu  działania  miejsca  wyznaczonego  będą wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

W miejscu wyznaczonym nie będą obsługiwane deklaracje podatku akcyzowego z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych. Od 1 lipca 2013r. deklaracje te będą obsługiwane przez Oddział Celny w Krośnie mieszczący się w Krośnie przy ul. Tysiąclecia 38.

SC w Przemyślu

 

28-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)