REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy pieszy stracił równowagę i wpadł pod samochód

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego ustalając okoliczności potrącenia pieszego. Wszystko wskazuje na to, że nietrzeźwy pieszy idąc właściwą stroną jezdni stracił równowagę i wszedł pod jadący samochód. Z obrażeniami prawej nogi trafił do szpitala.

Wczoraj w Mrzygłodzie kwadrans przed godz. 17 doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 60-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wymijając jadący z przeciwnej strony samochód potrącił mężczyznę, który w tym czasie szedł poboczem. Z relacji kierującego wynika, że widział prawidłowo poruszającego się człowieka, który w pewnym momencie stracił równowagę i zataczając się wszedł wprost pod jego pojazd. Pieszego przewieziono do szpitala. Okazało się, że 69-letni mieszkaniec powiatu sanockiego doznał urazu prawej nogi.

Badania stanu trzeźwości wykazały, że kierowca mercedesa w chwili zdarzenia był trzeźwy. Pieszy natomiast miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policja apeluje zarówno do pieszych jak i kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z dróg. Należy pamiętać, że pieszy, który nie ma elementów odblaskowych po zmroku jest niemal niewidoczny dla kierujących. Policja przypomina również, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego należy dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych.

 

źródło: KPP Sanok

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)