REKLAMA
REKLAMA

Noc Komputerów w BWA Galerii Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. Kto dziś pamięta jeszcze takie marki, jak Atari, ZX Spectrum, czy Commodore? Kto policzy godziny spędzone przy wgrywaniu jednej gry i słynne powiedzenie: „bądźmy cicho bo się nie wczyta”? To były czasy gdy odkładało się złotówki aby kupić “bony dolarowe”.

Po kilkumiesięcznym odkładaniu – wyjazd  do “PEWEX’u” z technicznym działem, aby kupić Atari 800XL czy Commodore 64C. Stacja dyskietek to był luksus poza zasięgiem, o którym można było tylko pomarzyć!

Nieprzespane noce, wklepywanie listingów i szukanie błędów aby uruchomić program lub grę po kilku godzinach pisania. Wyjazdy po oprogramowanie na zloty do Krakowa…

Historia domowych komputerów zaczęła się w Polsce z początkiem lat 80-tych. W szarych latach Stanu Wojennego, tylko nieliczni mieli dostęp do “cudów elektroniki”, prywatnie importowanych z Zachodu.

Moja przygoda z komputerami zaczęła się w 1982 roku od komputerka ZX 81, który miał aż 1Kb pamięci. Fascynacja zamieniała się w pasję, a potem zawód.

Od bardzo dawna nosiłem się z zamiarem aby zorganizować pokaz starego sprzętu komputerowego. Chciałem ocalić od zapomnienia stare maszyny, pokazać ich możliwości, a może przy okazji i wspomnienia z tamtych czasów. Być może uda się pokazać jak rodziła się, ewoluowała i wchodziła do naszych domów cyfrowa rozrywka. Jak zmieniał się szybko rynek. O gigantach rynku informatycznego tamtych lat nikt już nie pamięta, zastąpiła ją chińska, tania, masowa produkcja. Stare gry miały niezapomniany urok i grywalność – programiści musieli naprawdę wiele się napracować aby wycisnąć maksimum z dostępnego sprzętu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nostalgiczne spotkanie z maszynami z tamtych lat.

Lesław Leśniak


W programie: Prezentacja „zabytkowych”, działających komputerów Amiga, Atari, ZX Spectrum, itd. Pokaz gier, turniej (z nagrodami) Pong-a, projekcja filmu…

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
Termin: 22.02 (piątek)
Godzina: 18.00
wstęp: wolny

Zapraszamy również w sobotę 23.02 w godz. 10-14 oraz w dniach 25-26.02 (poniedziałek, wtorek)w godz. 10-15.

Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 13 46 36 030

ZAPRASZAMY!

21-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)