REKLAMA
REKLAMA

Nocny koncert kolęd Marka Dzioka

MIĘDZYBRODZIE, TREPCZA / PODKARPACIE. Trudno wyobrazić sobie wieczór wigilijny bez tradycyjnego kolędowania. W licznych rodzinach wydaje się to łatwe, ale niestety bywa, że wielu z nas spędza ten szczególny czas samotnie lub w niewielkim gronie i trudno zmobilizować się do gromkiego śpiewu.

W celu ożywienia i podtrzymania dawnej tradycji Marek Dziok – znany sanocki muzyk i kompozytor – zaprasza do Międzybrodzia i Trepczy. Na pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki w międzybrodzkiej cerkiewce o godz. 22,00 zgromadzeni w jej wnętrzu będą mogli wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. W Trepczy – podobnie jak w roku ubiegłym – planowane jest nocne kolędowanie w „Szopce pod gwiazdami”. Na zakończenie Mszy pasterskiej, której początek wyznacza tu dokładnie  północ w asyście licznych jej uczestników przy śpiewie kolędy „Bóg się rodzi” do szopki wnoszona jest uroczyście figurka Dzieciątka Jezus. Z uwagi na późną nocną porę trzeba zadbać o ciepłe ubranie, gdyż wspólne kolędowanie odbywa się w plenerze.

Inicjator wydarzenia przez cały Adwent  opracowywał listę najpiękniejszych kolęd i pastorałek, aby pięknie wybrzmiały w noc Bożego Narodzenia. Od nas zależy, czy w tym szczególnym czasie nie żałując gardeł zechcemy wspólnym śpiewem powitać Zbawiciela świata i jednocześnie podtrzymać starą i  piękną polską tradycję.

Wszystkich zainteresowanych wigilijnym kolędowaniem serdecznie zapraszamy

materiał nadesłany

17-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)