REKLAMA
REKLAMA

Nowe nazwy ulic w trzech dzielnicach Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Radni miasta Sanoka wyrazili zgodę na nadanie nowych nazw ulicom w Sanoku, które ich jeszcze nie posiadają. Tym razem proces porządkowania przestrzeni toponimicznej miasta objął fragmenty dzielnic Olchowce, Dąbrówka i Posada.

W dzielnicy Olchowce nazwy zyskały cztery ulice będące drogami wewnętrznymi. Dwie z nich zlokalizowane od ulicy Przemyskiej w kierunku południowym otrzymały nazwy: Podmiejska i Kawaleryjska, trzecia od ul. Przemyskiej w kierunku północnym to Prosta. Natomiast droga wydzielona z ul. Siennej zyskała nazwę Deszczowa.
Na Dąbrówce radni uchwalili, iż nienazwane jeszcze drogi, będą to: ul. Gołębia (umiejscowiona od ul. Kruczej w kierunku zachodnim) oraz Jastrzębia (od ul. Gołębiej w kierunku północnym, a następnie w kierunku wschodnim). Nawiązują one tematycznie do istniejących w tym rejonie nazw ulic związanych z gatunkami ptaków.
Nowy zbiór ulic powiązanych nazwami odmiejscowymi zapoczątkowała natomiast ul. Ustrzycka w dzielnicy Posada. Jest ona usytuowana od ul. Leszka Kawczyńskiego w kierunku południowym.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

01-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)