REKLAMA
VIVO

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po czterech miesiącach intensywnej pracy brzozowscy policjanci ustalili sprawcę ponad trzydziestu przestępstw – kradzieży i włamań. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Brzozowa. Ponadto w takcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dane ośmiu paserów powiązanych z tymi kradzieżami i dwóch mężczyzn, którzy pomagali 28-latkowi w niektórych przestępstwach.

Policjanci Wydziału Kryminalnego brzozowskiej komendy prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstw, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego. Informacje o nich funkcjonariusze zbierali sukcesywnie i bardzo skrupulatnie. Dotyczyły one kradzieży i włamań do zbiorników paliwa pojazdów oraz włamań do budynków mieszkalnych skąd kradł metalowe przedmioty.

Od momentu uzyskania pierwszej informacji o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Wykonano szereg czynności procesowych i operacyjnych, które w efekcie doprowadziły do ujawnienia osoby odpowiedzialnej za dokonanie trzydziestu trzech przestępstw na terenie powiatu brzozowskiego. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Brzozowa.

W toku działań policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec Brzozowa w okresie od lipca 2010 roku do końca grudnia 2012 roku włamywał się do budynków mieszkalnych na terenie Brzozowa. W zainteresowaniu mężczyzny były głównie metalowe, aluminiowe i miedziane elementy znajdujące się na wyposażeniu domów. Funkcjonariusze ustalili, że zdobyte w przestępczy sposób mienie, 28-latek zbywał w punktach skupu złomu. Ponadto w tym samym czasie młody mężczyzna dokonał także kilkunastu włamań do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych, działając tym na szkodę właścicieli firm transportowych na terenie powiatu brzozowskiego. Mężczyzna kradł paliwo, a także akumulatory z samochodów ciężarowych. W swojej przestępczej działalności 28-latek dokonał zaboru łącznie blisko 500 litrów oleju napędowego o wartości około 3 tysięcy złotych oraz przedmiotów metalowych o łącznej wartości prawie 12 tysięcy złotych.

Czynności prowadzone przez funkcjonariuszy w sprawie 28-latka pozwoliły również na podjęcie sprawy z 2010 roku, która została umorzona. Dotyczyła ona przestępstwa usiłowania kradzieży samochodu osobowego. Jak ustalili policjanci 28-latkowi nie udało się skraść tego pojazdu, gdyż nie był w stanie go uruchomić.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna odpowiedzialny jest za kradzież dwóch figurek aniołków wraz z pieniędzmi z Kościoła Parafialnego w Brzozowie oraz włamanie do skrzynki z datkami w kaplicy szpitala miejskiego tej samej miejscowości.

Prowadzone w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie 28-latkowi 33 zarzutów. Dotyczyły one głównie kradzieży i włamań dokonanych przez mężczyznę w przeciągu minionych ostatnich dwóch lat. Ponadto w toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili również dane ośmiu mężczyzn, którzy kupowali od niego kradzione paliwo oraz dwóch, którzy pomagali 28-latkowi w niektórych kradzieżach i włamaniach.

Wkrótce za swoje czyny wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP Brzozów

01-02-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.