REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Baryczy, który próbował wręczyć policjantom łapówkę. Pijany mężczyzna, chcąc uniknąć kary, wręczył funkcjonariuszom 2 tys. złotych w zamian za odstąpienie od kontroli. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

W miniony piątek około godz. 18.30, policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym renault. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowcą okazał się 45-letni mieszkaniec Baryczy. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało blisko promil alkoholu.

Funkcjonariusze poinformowali 45-latka, że popełnione przez niego przestępstwo skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Mężczyzna próbował wywrzeć nacisk na policjantach, by ci odstąpili od dokumentowania dalszych czynności. Chciał w ten sposób uniknąć kary. 45-latek ostatecznie doszedł do wniosku, że całą sprawę załatwi łapówka. Funkcjonariusze ostrzegli mężczyznę, że jest to przestępstwo. Pomimo tego, w trakcie wykonywania czynności przez policjantów, 45-latek stopniowo podwyższał proponowaną kwotę i w rezultacie wręczył funkcjonariuszowi siedzącemu w radiowozie 2 tysiące złotych. Policjant o próbie przekupstwa powiadomił dyżurnego brzozowskiej komendy.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a ponadto zabezpieczyli wręczone banknoty. Teraz za swoje zachowanie mieszkaniec Baryczy odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udzielanie korzyści majątkowej kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

źródło: KPP Brzozów

 

04-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)