REKLAMA
REKLAMA

Przejście pod obwodnicą. Smród, brud i… butelki po alkoholu. Czy jest sposób na porządek? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wulgarne napisy na ścianach, śmieci i butelki po alkoholu. Wszędzie brud i nieprzyjemny zapach. Na te wątpliwe „atrakcje” narażeni są wszyscy korzystający z przejścia pod ulicą Królowej Bony w Sanoku. Konieczność systematycznego sprzątania tego miejsca zgłaszał na ostatniej sesji Rady Miasta wiceprzewodniczący Tomasz Dańczyszyn.

Przejście jest łącznikiem pomiędzy wyjazdem z centrum miasta, a obiektami MOSiR-u.

Teren ten, patroluje zarówno policja, jak i straż miejska. Mimo tego, nierzadko piesi muszą omijać pozostawione butelki po alkoholu, rozbite szkło, czy śmieci.

Z relacji dzielnicowego osiedla Błonie wynika, że faktycznie, czasami w przejściu pod ul. Królowej Bony zbierają się grupy młodzieży, ale nie przekłada się to, na zgłoszenia naruszenia porządku, czy zakłócania spokoju. Interwencje policji w tym miejscu zdarzają się bardzo rzadko. Oficer dyżurny pracujący na swoim stanowisku od czterech lat potwierdza te spostrzeżenia – mówi asp. Anna Oleniacz, oficer prasowy KPP w Sanoku.

Prośbę wysprzątania przejścia formułował wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Dańczyszyn podczas sesji z 25 października.

Z inicjatywą zgłoszenia problemu podczas obrad rady wyszli mieszkańcy osiedla Błonie, którzy poprosili mnie o interwencję. Z ich relacji wynika, że po sesji, miejsce zostało wysprzątane. Niestety, kilka dni później otrzymałem informację, że przejście znów jest zaśmiecony – mówi Tomasz Dańczyszyn.

Zasadne wydaje się być zatem pytanie, czy przy tak „intensywnym” korzystaniu z tego miejsca przez osoby spożywające alkohol, zarządca nie musiałby specjalnie wynająć służb, które dbałyby o czystość przejścia niemalże codziennie?

Być może istnieje jednak inny sposób na utrzymanie czystości w tym miejscu?

Zapraszamy do dyskusji.


21-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)