REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Radni za drogą w Zahutyniu. Kładka w Morochowie musi poczekać (VIDEO HD)

GMINA ZAGÓRZ: Radni za drogą w Zahutyniu. Kładka w Morochowie musi poczekać (VIDEO HD)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu odbyła się XXXVII zwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja na temat planów inwestycyjnych i projektów uchwał w sprawie przystąpienia gminy Zagórz do realizacji poszczególnych projektów w najbliższych latach.

Przedmiotem debaty była przebudowa drogi gminnej w Zahutyniu (całkowity koszt niespełna 1,5 mln złotych – wkład własny nieco ponad 700 tys. złotych) oraz budowa mostu w Morochowie wraz z krótkim odcinkiem drogi gminnej Morochów – Czaszyn (7 mln złotych – wkład własny 4 mln złotych). Radni musieli wybrać i uchwalić jedną z tych propozycji. Do debaty włączono również kwestię kanalizacji w Tarnawie Górnej, Porażu i części Zagórza (łącznie 12 mln – wkład własny 2 mln).

Radni opowiedzieli się za intencyjną uchwałą w sprawie przebudowy drogi gminnej w miejscowości Zahutyń. Planowane jest także zrealizowanie inwestycji dotyczącej kanalizacji. Aby gmina podjęła się budowy kładki w Morochowie, potrzebne będzie większe dofinansowanie.

Szczegóły w materiale VIDEO HD.

Innym punktem sesji było sprawozdanie z działalności burmistrza. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO HD.

ZAGÓRZ: Sprawozdanie z działalności burmistrza (VIDEO HD).

03-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)