REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Radni za drogą w Zahutyniu. Kładka w Morochowie musi poczekać (VIDEO HD)

GMINA ZAGÓRZ: Radni za drogą w Zahutyniu. Kładka w Morochowie musi poczekać (VIDEO HD)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu odbyła się XXXVII zwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja na temat planów inwestycyjnych i projektów uchwał w sprawie przystąpienia gminy Zagórz do realizacji poszczególnych projektów w najbliższych latach.

Przedmiotem debaty była przebudowa drogi gminnej w Zahutyniu (całkowity koszt niespełna 1,5 mln złotych – wkład własny nieco ponad 700 tys. złotych) oraz budowa mostu w Morochowie wraz z krótkim odcinkiem drogi gminnej Morochów – Czaszyn (7 mln złotych – wkład własny 4 mln złotych). Radni musieli wybrać i uchwalić jedną z tych propozycji. Do debaty włączono również kwestię kanalizacji w Tarnawie Górnej, Porażu i części Zagórza (łącznie 12 mln – wkład własny 2 mln).

Radni opowiedzieli się za intencyjną uchwałą w sprawie przebudowy drogi gminnej w miejscowości Zahutyń. Planowane jest także zrealizowanie inwestycji dotyczącej kanalizacji. Aby gmina podjęła się budowy kładki w Morochowie, potrzebne będzie większe dofinansowanie.

Szczegóły w materiale VIDEO HD.

Innym punktem sesji było sprawozdanie z działalności burmistrza. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO HD.

ZAGÓRZ: Sprawozdanie z działalności burmistrza (VIDEO HD).

03-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)