REKLAMA
REKLAMA

Relacja z Sanockiego Jarmarku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Prawie 30 tys. osób odwiedziło tegoroczny Sanocki Jarmark, który odbył się 18 sierpnia na Rynku Miejskim oraz ulicach przyległych. Już po raz drugi impreza ta jest częścią wspólnej akcji promocyjnej Podkarpackiego Trójmiasta pod hasłem „Zatrzymaj klimat lata”.

Sanocki Jarmark, który jest spadkobiercą odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon, to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka. Od samego początku celem imprez była promocja artystów i rękodzielników z Sanoka i całego regionu, a co za tym idzie także promocja Sanoka, regionu i całego Podkarpacia. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż przedsięwzięcie to z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Atrakcyjność jarmarku dostrzegają także sami rękodzielnicy, którzy tłumnie przyjeżdżają do Sanoka. Podczas tegorocznej edycji imprezy Sanok gościł ok. 130 wystawców z Polski i zagranicy. Każdy z odwiedzających stoiska mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie pośród różnorodnego asortymentu prezentowanego przez wystawców, od ikon i obrazów, przez wyroby z drewna, metalu, wikliny, po piękną biżuterię, odzież, obuwie, czy domowe wypieki, miody i specjały kół gospodyń wiejskich. Swoją winnicę prezentował Józef Bodziak, jeden z sanockich winiarzy. Nie zabrakło także stoisk partnerów Sanoka z Podkarpackiego Trójmiasta, czyli Krosna z cieszącym się dużym zainteresowaniem pokazem Centrum Dziedzictwa Szkła i promocją imprezy „Karpackie Klimaty” (23-25.08) oraz Jasła, które zapraszało do jasielskich winnic, a także na Dni Wina (31.08. – 01.09.).

Imprezie towarzyszyły występy solistów i zespołów: Studia Piosenki Swing z Krosna, Mateusza „Józefa” Sowy, który zaprezentował umiejętność gry na wielu nietypowych instrumentach, Orkiestry Dętej z Jasła, IVO STARS BAND, LE MOOR, LARZ RELLER BAND i oczywiście gwiazdy wieczoru góralskiego zespołu SIKLAWA.

Mnogość przygotowanych przez organizatora, czyli Urząd Miasta Sanoka, atrakcji spowodowała, że sanockie centrum nie pustoszało do późnych godzin wieczornych.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

19-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)