REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin na polskiej scenie muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. Do sklepów w całej Polsce trafiła debiutancka płyta zespołu My Bike. Pomimo iż płyta jest debiutancka to artyści tworzący zespół znani są od dawna. Zespół My Bike to formacja złożona z muzyków od wielu lat aktywnych na polskiej scenie muzycznej. Wszyscy, poza wokalistą tworzyli zespół Pectus.

Jako Pectus właśnie, zdobyli wiele prestiżowych nagród, a wśród nich Słowika Publiczności na Sopot Festiwall, Superjedynkę i Brązową Premierę na KFPP w Opolu, zwyciężyli w telewizyjnym show Hit Generetor oraz odebrali Złotą Płytę za debiutancki album. Obecnie wraz z wokalistą, Pawłem Skibą tworzą zespół My Bike, który opiera swój repertuar na rockowo-popowym, gitarowym brzmieniu popartym solidną sekcją rytmiczną. Wokalista był  uczestnikiem Eurowizji dla dzieci oraz m. in. zdobywcą Srebrnego Słowika na festiwalu w Nałęczowie, a także laureatem festiwali patriotycznych, a przede wszystkim był członkiem zespołu Natalii Kukulskiej w programie Bitwa na głosy.


W twórczości My Bike nie brak również subtelnych chilloutowych brzmień jak i kompozycji zahaczających o klimat alternatywny. Na pierwszej płycie zespołu pojawią się zatem propozycje utrzymane w tychże stylizacjach. Najsilniejszy nacisk muzycy kładą na jakość brzmienia i warsztat poparty setkami zagranych koncertów, ciągle szukając możliwości urozmaicenia i udoskonalenia własnej twórczości, ucząc się od najlepszych jak np. Gordon Haskell, którego utwór i wykonanie znajdzie się na debiutanckiej płycie My Bike.
Przy produkcji płyty pracował sam Joe LaPorta ze Sterling Sound, który znany jest ze współpracy m.in. z Foo Fighters, Lady Gagą czy Black Eyed Peas.

Zespół o płycie:
Materiał na płytę przygotowywaliśmy wspólnie przez wiele miesięcy. Każdy z nas włożył w to dużo serca. Jako muzycy i jako ludzie różnimy się od siebie toteż utwory na płycie są zróżnicowane stylistycznie i niosą ze sobą różne emocje. Z pewnością, da się zauważyć mnogość inspiracji. Ciekawym doświadczeniem była dla nas współpraca z tak uznanym i doświadczonym artystą jak Gordon Haskell.

Grupę tworzą: basista, Bartek ,, Skiming ” Skiba, perkusista, Rafał Inglot, gitarzyści, Damian Kurasz (z Sanoka) i Grzegorz ,, Buniek ” Samek, klawiszowiec, Adrian Adamski i wokalista, Paweł Skiba.

materiał nadesłany

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)