REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Sanoczanin na polskiej scenie muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. Do sklepów w całej Polsce trafiła debiutancka płyta zespołu My Bike. Pomimo iż płyta jest debiutancka to artyści tworzący zespół znani są od dawna. Zespół My Bike to formacja złożona z muzyków od wielu lat aktywnych na polskiej scenie muzycznej. Wszyscy, poza wokalistą tworzyli zespół Pectus.

Jako Pectus właśnie, zdobyli wiele prestiżowych nagród, a wśród nich Słowika Publiczności na Sopot Festiwall, Superjedynkę i Brązową Premierę na KFPP w Opolu, zwyciężyli w telewizyjnym show Hit Generetor oraz odebrali Złotą Płytę za debiutancki album. Obecnie wraz z wokalistą, Pawłem Skibą tworzą zespół My Bike, który opiera swój repertuar na rockowo-popowym, gitarowym brzmieniu popartym solidną sekcją rytmiczną. Wokalista był  uczestnikiem Eurowizji dla dzieci oraz m. in. zdobywcą Srebrnego Słowika na festiwalu w Nałęczowie, a także laureatem festiwali patriotycznych, a przede wszystkim był członkiem zespołu Natalii Kukulskiej w programie Bitwa na głosy.


W twórczości My Bike nie brak również subtelnych chilloutowych brzmień jak i kompozycji zahaczających o klimat alternatywny. Na pierwszej płycie zespołu pojawią się zatem propozycje utrzymane w tychże stylizacjach. Najsilniejszy nacisk muzycy kładą na jakość brzmienia i warsztat poparty setkami zagranych koncertów, ciągle szukając możliwości urozmaicenia i udoskonalenia własnej twórczości, ucząc się od najlepszych jak np. Gordon Haskell, którego utwór i wykonanie znajdzie się na debiutanckiej płycie My Bike.
Przy produkcji płyty pracował sam Joe LaPorta ze Sterling Sound, który znany jest ze współpracy m.in. z Foo Fighters, Lady Gagą czy Black Eyed Peas.

Zespół o płycie:
Materiał na płytę przygotowywaliśmy wspólnie przez wiele miesięcy. Każdy z nas włożył w to dużo serca. Jako muzycy i jako ludzie różnimy się od siebie toteż utwory na płycie są zróżnicowane stylistycznie i niosą ze sobą różne emocje. Z pewnością, da się zauważyć mnogość inspiracji. Ciekawym doświadczeniem była dla nas współpraca z tak uznanym i doświadczonym artystą jak Gordon Haskell.

Grupę tworzą: basista, Bartek ,, Skiming ” Skiba, perkusista, Rafał Inglot, gitarzyści, Damian Kurasz (z Sanoka) i Grzegorz ,, Buniek ” Samek, klawiszowiec, Adrian Adamski i wokalista, Paweł Skiba.

materiał nadesłany

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)