REKLAMA
REKLAMA

Seryjny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku seryjnego włamywacza. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Golcowej. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna tuż przed zatrzymaniem dokonał pięciu włamań

do nowo wybudowanych domów. 26-latek ukrywał się przed organami ścigania, gdyż sąd wydał na niego zarządzenie do odbycia kary pozbawienia wolności za czyny popełnione wcześniej. Teraz najbliższe miesiące 26-latek spędzi w areszcie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegłym tygodniu, w środę około godz. 7 w Brzozowie. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego uzyskali informację dotyczącą włamania do jednego z niezamieszkanych budynków w Brzozowie. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazane miejsce. Tam zauważyli mężczyznę, który oddalał się z miejsca dokonanego przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza. Okazał nim się 26-letni mieszkaniec Golcowej.

Zabezpieczone przewody

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna tuż przed zatrzymaniem dokonał łącznie pięciu włamań do nowo wybudowanych budynków. W jego zainteresowaniu były głównie kable instalacji elektrycznej. Łączna wartość start poniesionych w wyniku czynów popełnionych tej nocy przez 26-latka wyniosła blisko 3 tys. zł.  Funkcjonariusze odnaleźli miejsce, w którym  mężczyzna ukrył swój zdobyty łup. Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie.

Funkcjonariusze doprowadzili włamywacza do komendy. Jak się okazało 26-latek od kilku dni ukrywał się przed organami ścigania. Sąd wydał zarządzenie do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny, których dopuścił się mężczyzna.

26-letni mieszkaniec Golcowej jest dobrze znany brzozowskim policjantom. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w okresie od stycznia 2011 do stycznia 2013 roku dokonał dziewiętnastu przestępstw. Dotyczyły one kradzieży i włamań, głównie do budynków mieszkalnych na terenie powiatu brzozowskiego. Tutaj łączna wartość strat poniesionych w wyniku czynów popełnionych przez sprawcę wyniosła ponad 15 tys. zł. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili również dane dwóch paserów, którzy kupili kradzione przedmioty. Obydwaj usłyszeli zarzut paserstwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 26-latek usłyszał zarzuty kradzieży i włamań. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie brzozowscy policjanci zakończyli skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko 26-latkowi do Sądu.

Mężczyzna usłyszał również zarzut za przestępstwa, których się dopuścił w minionym tygodniu. Przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem funkcjonariusze odwieźli go do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają czy 26-latek miał związek również z innymi przestępstwami.

KPP Brzozów

28-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)