REKLAMA
REKLAMA

Sobiesław Zasada nie chce upadłości Autosanu. Będą pieniądze na wypłaty i produkcję

SANOK / PODKARPACIE. Nie doszło do spotkania związkowców z Autosanu z Sobiesławem Zasadą, większościowym udziałowcem sanockiej spółki Autosan. Z delegacją z Sanoka spotkała się Danuta Piskorz, prezes Rady Nadzorczej Autosanu. W czasie rozmów ustalono, że Autosan  otrzyma pomoc finansową.

Jest więc nadzieja, że czarne chmury, które zgromadziły się nad sanocką fabryką, jutro podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, nie zamienią się w burzę.

Sobiesław Zasada nie mógł wziąć udziału w spotkaniu z przyczyn zdrowotnych. Jednakże spotkanie z Danutą Piskorz było jak najbardziej konstruktywne.
– Rozmowy trwały bardzo długo – podkreśla Zbigniew Krystyński, szef zakładowej „Solidarności”.
– Przedstawiliśmy pani prezes swoje argumenty i otrzymaliśmy zapewnienie, że 1 lipca zostaną wypłacone pobory za kwiecień, a 8 lipca za maj.  To załagodzi sytuację w fabryce.

Jednak związkowcom chodziło nie tylko o załagodzenie napiętej sytuacji, ale również o wynegocjowanie dofinansowania dla zakładu.
– Jest też zapewnienie, że będą pieniądze na produkcje – dodaje Zbigniew Krystyński.
– Wierzymy pani prezes na słowo, która przekazała nam, że  Sobiesław Zasada chce, by Autosan nadal funkcjonował, a  marka nie znikła z polskich dróg. To daje załodze iskierkę nadziei.

red.

27-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)