REKLAMA
REKLAMA

Sukces sanockiego zespołu Creative Quintet

SANOK / PODKARPACIE. Mimo, że za oknami zima, pięknie rozpoczęła się wiosna dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. uczestniczących w kolejnych konkursach. Gromkie brawa od publiczności oraz od jury podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowych Zespołów Kameralnych otrzymał zespół Creative Quintet, reprezentujący PSM w Sanoku.

W Stalowej Woli odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Akordeonowych Zespołów Kameralnych. Uczestniczył w nim z ogromnym powodzeniem zespół Creative Quintet w składzie: Natalia Dziok – fortepian, Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, zdobywając nie tylko aplauz publiczności, ale również najwyższe uznanie jury pod przewodnictwem prof. Bogdana Dowlasza z Akademii Muzycznej w Łodzi, które jednogłośnie przyznano znakomitą punktację 24 punktów na 25 możliwych.

Zespół wykonał utwory Astora Piazzolli oraz Ignacego Jana Paderewskiego, a prowadzony jest przez Grażynę Dziok, która była pomysłodawczynią tak oryginalnego składu oraz Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika.

Zespół zaprezentował się znakomicie, także na koncercie laureatów, otrzymując owację od ponad 200 – osobowej widowni.

źródło: materiały nadesłane

28-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)