REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY24.PL : To będzie naprawdę dłuuugi weekend! Dowiedz się, gdzie warto spędzić wolny czas

Bieszczady24.pl. Koncerty, festyny, turnieje sportowe, wystawy, pikniki i wiele innych atrakcji czeka na nas w najbliższe, miejmy nadzieję słoneczne dni. Przed nami „długi” weekend majowy. Dowiedz się, jakie atrakcje czekają na wszystkich, którzy wybiorą się do Sanoka i w Bieszczady.

UWAGA: Wszystkich organizatorów wydarzeń zapraszamy do nadsyłania programów na adres redakcja@p24.pl. Program zostanie opublikowany w serwisach www.esanok.pl, www.Bieszczady24.pl, www.Podkarpacie24.pl w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z redakcją.

Piątek 26 kwietnia

Muzeum Budownictwa Ludowego zaprasza

SANOK. Godziny otwarcia: codziennie w godz. od 9.00 do 16.00. Bilety: dorośli – 12 zł, młodzież – 8 zł. Opłata przewodnicka: w języku polskim (grupa 20 – osobowa) – 50 zł, w języku obcym (grupa 20 – osobowa) – 60 zł.

Odwiedź Muzeum Historyczne w Sanoku

SANOK. Muzeum Historyczne zaprasza między innymi do oglądania Galerii Zdzisława Beksińskiego. Muzeum czynne: w pon. 8:00 – 12:00, wt. i śr. 9:00 – 17:00, pozostałe dni tygodnia 9:00 – 15:00. W dniach 30.04 – 5.05 czynne: 9:00 – 17:00. 6 i 7.05 – nieczynne. Bilety: normalne – 11 zł, ulgowe – 8 zł, rodzinne – 30 zł.


Sobota 27 kwietnia

Mecz piłkarski Ekoball Geo-Eko Sanok – Stal Stalowa Wola

SANOK. Fundacja Promocji Sportu Ekoball zaprasza na mecz juniorów młodszych Ekoball Geo-Eko Sanok – Stal Stalowa Wola. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 na Wierchach.

 

Aktywna forma spędzania czasu? Zaplanuj weekend na basenie

SANOK. Basen MOSiR w Sanoku czynny: od pon. do pt w godzinach popołudniowych i wieczornych, w sobotę 10:00 – 17:00 i niedzielę od 10:00 – 18:00. Bilety: dorośli – dzieci, młodzież, emeryci i renciści – 9 zł, grupy zorganizowane – 6,50 zł.


Niedziela 28 kwietnia

Wystawa „Bieszczadzkie zadumania”

LESKO. Bieszczadzki Dom Kultury, Galeria Sztuki Synagoga zaprasza na wystawę „Bieszczadzkie zadumania”, która będzie do dyspozycji gości w dniach 21.04 – 15.10. Galeria czynna jest cały tydzień w godzinach 10:00 – 17:00. Bilety: dorośli 4 zł, młodzież 2 zł.

Festyn na rzecz leskiego szpitala

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji: „Pomóż szpitalowi – pomóż sobie! Kupujemy kardiomonitor”, która rozpocznie się 28 kwietnia o godzinie 7:00. W programie festynu między innymi: prezentacje artystyczne, kuchnia regionalna, atrakcje dla dzieci i bezpłatne badania.


Wtorek 30 kwietnia

V Młodzieżowa Parada Niepodległości

SANOK. Młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w dwudziestoosobowych zespołach zaprezentuje swoją wizję wybranego fragmentu z dziejów Polski. Parada rozpocznie się o godzinie 11:00 na sanockim Rynku.

Obchody Święta Flagi z przedszkolakami

SANOK. Święto Flagi na sanockim Rynku z przedszkolakami pn. „Przedszkolaki z biało-czerwoną”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.45. W programie przewidziano program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej w wykonaniu najmłodszych.


Środa 1 maja

X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy w Zagórzu

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zagórz zaprasza wszystkich miłośników kolei na X Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy w Zagórzu, który odbędzie się w dniach 1 – 3 maja. Na pierwszy dzień zaplanowano zawody drezynowe.

Gmina Cisna: „Muzyczną Majówkę w Bieszczadach”

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza do spędzenia weekendu majowego w rytmie muzyki. Od 1 do 4 maja w Cisnej odbędą się trzy koncerty. Wrażenia estetyczne i kulinarne gwarantowane podczas Dnia Kwiatów i swojskiego jadła.


Czwartek 2 maja

Obchody Święta Flagi w Sanoku

SANOK. Zapraszamy na oficjalne obchody Święta Flagi, które odbędą się na sanockim Rynku. O godz. 12.00 zostanie wciągnięta flaga na maszt, a następnie tradycyjnie będą rozdane małe flagi.

Dni Gminy Solina – dzień 1

GMINA SOLINA. Przed nami Dni Gminy Solina! Dzień 1, Polańczyk: 9:00 – Otwarty turniej tenisa ziemnego. 10:00 – majowa dyskoteka pod gwiazdami (DJ Krzysztof Szypuła).

 


Piątek 3 maja

Obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

LESKO. Program: 10:00 – przemarsz ulicami miasta, złożenie kwiatów pod Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, 11:00 – Msza Święta na Plantach, 12:30 – koncert patriotyczny w wykonaniu solistek Teatru Wielkiego w Łodzi (sala widowiskowa BDK).

 

Miejsko-Gminne obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

BRZOZÓW. Program: 9:30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny, przemarsz do pomnika „Tym, którzy życie Polsce oddali”, złożenie kwiatów, hymn państwowy. 19:00 – koncert Młodzieżowej Orkiestry dętej „Boom” oraz Orkiestry Dętej „Fire Band” i Mażoretek z BDK (Park Jordanowski).

Powiatowo – Miejskie Obchody Święta Konstytucji w Sanoku

SANOK. Program: Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny. Złożenie wieńców pod Krzyżem Pamięci i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, hymn narodowy w wykonaniu Orkiestry Dętej SZGNiG, Apel Pamięci, Salwa Honorowa.

 

 

Dni Gminy Solina – dzień 2

GMINA SOLINA. Dzień 2, w programie między innymi: 11:00 – Msza Święta odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, następnie przemarsz orkiestry dętej z marżonetkami (GOK Niebylec). 20:00 – koncert zespołu „Weekend” (wszystko w Polańczyku).

 


Sobota 4 maja

Dni Gminy Solina – dzień 3

GMINA SOLINA. Dzień 3, główne atrakcje to: 16:00 – degustacja dań i potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. 18:00 – koncert zespołu „Wolna Grupa Bukowina”. 20:00 – koncert zespołu „Wędrowne Gitary” (wszystko w Polańczyku).

 


Niedziela 5 maja

Dni Gminy Solina – dzień 4

GMINA SOLINA. Dzień 4, czyli Otwarcie Gminnego Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie: 11:00 – uroczysta Msza Święta, 13:15 – część artystyczna, 16:00 – biesiada regionalna z kapelą „Siwy Jan”.

 


Zobacz także materiał filmowy dotyczący rozpoczynającego się sezonu turystycznego w Bieszczadach:

Czy Bieszczady są gotowe na rozpoczęcie sezonu turystycznego? (FILM)

źródło: Bieszczady24.pl

UWAGA:

Wszystkich organizatorów wydarzeń zapraszamy do nadsyłania programów na adres redakcja@p24.pl. Program zostanie opublikowany w serwisach www.esanok.pl , www.Bieszczady24.pl, www.Podkarpacie24.pl oraz www.tvPodkarpacie.pl w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z redakcją.

foto: red. / sxc.hu / materiały nadesłane

 

 

 

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)