REKLAMA
REKLAMA

Trafo w Ruderze, czyli uczta dla fanów rocka!

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę (11 maja) o godzinie 20:00 w klubie Rudera w Sanoku rozpocznie się koncert zespołu Trafo. Muzyka proponowana przez grupę to inspirująca mieszanka rocka, bluesa i elementów progresywnego grania, określanego przez muzyków jako art rock. Nie zabraknie także ciekawych aranżacji polskich i anglojęzycznych coverów.

Trafo to rockowy zespół, który powstał w 2001r. w Chrzanowie z inicjatywy Daniela (voc. , klawisz) i Łukasza (perkusja). Po niedługim okresie do zespołu trafił Mariusz (bas). W 2009r do zespołu dołączyli gitarzyści Piotrek i Krzysiek.

Wszyscy członkowie zespołu Trafo znali się wcześniej z innych projektów muzycznych. Spontaniczne spotkanie zapoczątkowało owocną i twórczą współpracę.

Od początku istnienia grupa tworzy autorskie utwory utrzymane w klimacie rockowym, zespół wykonuje również covery polskie i anglojęzyczne – głównie na potrzeby koncertów, które aranżuje na swój… bardzo ciekawy sposób. Muzyka jaką serwuje grupa to swoista mieszanka rocka, bluesa i elementów progresywnego grania – muzycy określają to jako art rock.

Sama nazwa Trafo to skrót od słowa transformator. W przypadku tego zespołu określa ona mieszankę sprzężeń i napięć, wynikających z fascynacji różnymi stylami muzycznymi. Napięcia te jednak nie są mierzone w voltach lecz w ”muzycznych decybelach”. To swoiste transformowanie rzeczywistości, tego co dzieje się wokół na muzykę i teksty.

Zwieńczeniem pracy muzyków są dwie płyty demo nagrane w 2004 i 2010r oraz Dvd Live zarejestrowane podczas plenerowego koncertu w rodzinnym Chrzanowie w sierpniu 2010r.

W 2006r zespół  zajął 3. miejsce na Rock Festiwal w Słomnikach.

Trafo koncertuje zarówno w kameralnych klubach jak i na dużych imprezach plenerowych.

Skład: Daniel Pytlik – voc., klawisz, Łukasz Kosowski – dr, Mariusz Dorynek – bas, Piotr Malinowski – git., Krzysztof Ludwin – git..

Koncert 11 maja sobota godz. 20.00

Klub Rudera ul. Podgórze 4, Sanok

Wstęp 8zł

10-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)