REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstaje drużyna rugby!

SANOK / PODKARPACIE. Już w niedzielę pierwszy trening sekcji rugby w Sanoku! Miłośnicy tej dyscypliny chcą zbudować drużynę, która docelowo przystąpi do ligowej rywalizacji. Organizatorzy zajęć zapraszają wszystkich chętnych. Uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc licencjonowanego trenera.

W Polsce rugby kojarzone jest z twardą, męską i niekiedy brutalną rozgrywką pomiędzy atletycznie zbudowanymi mężczyznami.

Rugby w wydaniu światowym to gra dla dżentelmenów. Zawodnicy przeciwnych drużyn szanują się nawzajem, podchodząc z respektem również do sędziów. Odmienne, niż w przypadku choćby piłki nożnej, są także relacje pomiędzy kibicami rywalizujących zespołów. Właśnie te aspekty przekonały mnie do rugby – mówi Paweł Smoliński, jeden z pomysłodawców zorganizowania treningu na sanockich Błoniach.

Na razie jest nas trzech – mówi z uśmiechem Włodzimierz Przygórzewski, współorganizator sanockich zajęć. – Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić do wspólnej zabawy i nauki gry większą liczbę chętnych. Docelowo myślimy o założeniu stowarzyszenia sportowego, co pozwoli wnioskować o otrzymanie licencji i zgłoszenie drużyny, która będzie współzawodniczyć w Polskiej Lidze Rugby 7, czyli siedmioosobowej odmianie tej dyscypliny – dodaje zawodnik AZS-u Rzeszów, jednej z niespełna 30 drużyn uczestniczących w rozgrywkach Liga – 7 w sezonie 2013/2014.

Sanocka drużyna może liczyć na pomoc wykwalifikowanego trenera.

Pierwsze spotkanie w niedzielę (17.11), o godzinie 9:00 na sanockich Błoniach obok Areny Sanok.

materiał nadesłany

foto: sxc.hu


15-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)