REKLAMA
REKLAMA

Wizyta podkarpackiej młodzieży w Parlamencie Europejskim!

PODKARPACIE. W dniach 2-6 czerwca 2013 r., na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego, 55-osobowa grupa młodzieży z Podkarpacia miała okazję zwiedzić Brukselę i siedzibę Parlamentu Europejskiego. Uczestnikami wycieczki byli wolontariusze, harcerze z ZHP oraz uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia

, którzy byli laureatami organizowanych przez Panią Poseł  m.in. w Dębicy, Nisku, Tarnobrzegu, Łańcucie i Krośnie konkursów na temat wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej.

W trakcie wyjazdu do Belgii grupa podkarpackiej młodzieży miała okazję zwiedzić najbardziej malownicze miejscowości, m.in. niezwykle bogate w zabytki i atrakcje turystyczne Lueven oraz Brugię, która ze względu na dużą ilość kanałów zwana jest przez wielu przewodników Flamandzką Wenecją. Oprócz tego, w trakcie wizyty odbyło się zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli połączone z prelekcją i spotkaniem z poseł Elżbietą Łukacijewską i jej asystentami, którzy na co dzień pracują w Brukseli.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prezentacji na temat funkcjonowania jednego z najważniejszych organów Unii Europejskiej, jakim jest Parlament Europejski. Spotkanie było również okazją do zadawania pytań dotyczących codziennej pracy posła do Parlamentu Europejskiego oraz tego, w jaki sposób można zorganizować staż w instytucjach unijnych. Dużo uwagi poświęcone zostało również omówieniu najbliższych planów młodzieży, co do czekającego już wkrótce wyboru kierunków studiów.

W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie Brukseli pod opieką pani przewodnik, która zaprezentowała młodzieży najciekawsze zabytki belgijskiej stolicy, m.in. Główny Rynek Brukseli,  Łuk Triumfalny oraz Muzeum Lotnictwa i Muzeum Broni. Nie lada atrakcją dla uczestników wycieczki było odwiedzenie zlokalizowanego na przedmieściach Brukseli atomium, gdzie była okazja do wykonania pamiątkowych fotografii.

Ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem zwiedzania Brugii, która oprócz porównywania z włoską Wenecją znana jest również z niezliczonej ilości sklepów z tradycyjnymi belgijskimi czekoladkami. Uczestnicy wycieczki zafascynowani byli malowniczymi uliczkami Brugii, o której atrakcyjności świadczyć może fakt obecności na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

źródło: materiały nadesłane

12-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)