REKLAMA
REKLAMA

Wspólnie uwielbią narodzenie Syna Bożego. Ekumeniczne kolędowanie w Trepczy

TREPCZA, MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W tym roku po raz pierwszy wierni różnych wspólnot chrześcijańskich zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie do Trepczy. Odbywający się co roku w styczniu Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01.) jest kolejną, dobrą okazją do lepszego wzajemnego poznania i uwielbienia jednego Boga.

Tajemnica świąt Bożego Narodzenia łączy całą rodzinę chrześcijańską w modlitewnym pokłonie wcielonemu Synowi Bożemu.

Najpierw doszło do spotkania na ekumenicznej drodze krzyżowej w Międzybrodziu. Potem pod koniec maja przy odremontowanej tam zabytkowej kapliczce św. Jana Nepomucena zorganizowano ekumeniczną majówkę – śpiew zachodniej litanii loretańskiej przeplatał się z ujmującą za serce melodią wschodniego akatystu.

Teraz, wierni różnych wspólnot chrześcijańskich wezmą udział we wspólnym kolędowaniu.

Mamy nadzieję, że piękne polskie kolędy, zarówno te stare jak i całkiem współczesne, przeplatane śpiewem pieśni bożonarodzeniowych tradycji Wschodu, jak i  pieśniami wspólnot tradycji ewangelickiej nawiązującymi do narodzenia Zbawiciela stworzą niecodzienną atmosferę rodzącej się jedności rodziny chrześcijańskiej. Będzie to najpiękniejsza odpowiedź na Jezusową modlitwę z wieczernika: „Spraw Ojcze, aby byli jedno”. W finale spotkania wszyscy uczestnicy przejdą na zewnątrz kościoła i zakolędują małemu Jezusowi w „Szopce pod gwiazdami”.

Gospodarz spotkania  – Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP  w Trepczy – zaprasza do udziału we wspólnym kolędowaniu  P.T. Wszystkich zainteresowanych taką formą modlitwy w czwartek 24 stycznia 2013 godz. 17,00.

14-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)