REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: „W hołdzie Janowi Pawłowi II” ( ZDJĘCIA)

Dnia 17 maja 2013 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Kazimierza w Zagórzu uroczyście obchodziła rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Jan Paweł II służy nam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.

Uroczystość rozpoczęliśmy mszą św. w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu, na którą udaliśmy się z pocztem sztandarowym i zaproszonymi gośćmi.
Po przybyciu do szkoły uczestniczyliśmy w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas V-VI oraz chór szkolny. Wyrecytowane przez nich wiersze dotyczące osoby Jana Pawła II
i fragmenty pochodzące ze spotkań papieża z młodzieżą utwierdziły nas w przekonaniu, że Ojciec Święty był wielką osobowością. Kto wie, czy nie jedną z największych w historii. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski. Słuchając, obiecywaliśmy sobie, że słowa i nauki Jana Pawła II pozostaną z nami.

Naszą uroczystość swą obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Pan Ernest Nowak, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Pan Janusz Fal, Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Pan Tomasz Rudy, księża, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i inni zaproszeni goście.

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów związanych z Janem Pawłem II, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
W ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II, którego organizatorem jest Olimpus, uczestniczyły 7563 osoby. Uczennica naszej szkoły Julita Kozubek zdobyła 6. miejsce i uzyskała tytuł laureata.
w VII edycji międzypowiatowego konkursu „Oto człowiek …”, którego organizatorem jest nasza szkoła, udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. Głównym celem tego konkursu było zachęcenie do zdobywania i wykorzystywania wiedzy o papieżu Janie Pawle II. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Jan Paweł II i młodzież”.

W tym roku komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

1. Dawid Pałys – uczeń SP w Niebieszczanach
2. Patryk Solon – uczeń SP w Porażu
3. miejsce egzequo:
Daniel Michalik – uczeń SP Nr 1im. Św. Kazimierza w Zagórzu
Zuzanna Słyszyk – uczennica SP w Bukowsku

Wyróżnienia otrzymali:
1. Zuzanna Demkowicz – uczennica SP w Niebieszczanach
2. Kacper Misztal – uczeń SP nr 1 im. Św. Kazimierza II w Zagórzu
3. Wiktoria Wcisło – uczennica SP im. Św. Kazimierza w Zagórzu
4. Nicole Kwiatanowska – Nawrocka uczennica SP w Lesku
5. Sabina Szuba – uczennica SP w Długiem
6. Dawid Kamyk – uczeń SP w Niebieszczanach
7. Dawid Zielonka – uczeń SP nr 1 im. Św. Kazimierza w Zagórzu
8. Barbara Fabian – uczennica SP w Porażu
9. Patrycja Salamon – uczennica SP nr 1 im. Św. Kazimierza

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia : Artur Krzywda

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zagórzu

22-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)